'Ecevit mitingleri gibiydi'

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP'de kendisini destekleyen milletvekillerinin hızla artacağını ileri sürdü. 1977 seçimlerinde Bülent Ecevit'in liderliğindeki CHP'nin yüzde 41.39'luk oy oranına ulaştığını anımsatan Sarıgül, 25 bin kişinin katıldığı Mersin mitingini şöyle değerlendirdi:
Haber: BÜNYAMİN YIL / Arşivi

ADANA - Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP'de kendisini destekleyen milletvekillerinin hızla artacağını ileri sürdü. 1977 seçimlerinde Bülent Ecevit'in liderliğindeki CHP'nin yüzde 41.39'luk oy oranına ulaştığını anımsatan Sarıgül, 25 bin kişinin katıldığı Mersin mitingini şöyle değerlendirdi:
"Böyle bir coşkuyu 1977'de Ecevit hareketinde yaşamıştım. Şimdi aynı hava Mersin'de yaşandı. Bu coşkuyu iktidara dönüştürmemiz lazım. İddiam, sosyal demokratların bugüne kadar aldığı en yüksek oyu almak. Bu hareketi büyüteceğiz. Mitinge katılan il, ilçe başkanlarına, her şeyden önemlisi yürekli milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Her türlü baskı ve olumsuzluğa rağmen, halk hareketinin yanında oldular. Bu sayının hızla artacağına inanıyorum. Milletvekilleri, seçmenlerinden aldıkları tepkilere göre hareket etsin.
Muhalefetteki bir CHP'nin genel başkanlığını yapmak istemiyorum. Benim iddiam, CHP kurultayından Türkiye'nin yeni başbakanının çıkması. Bu kişi Türkiye projelerini konuşmalı. Türkiye AB'ye girmeye çalışırken, AB'de bizi destekleyenler sosyal demokratken, Türkiye'de sosyal demokratlar iktidar değil. İşte ben bu yüzden yollara düştüm. Bu durumdan vazife çıkarıp, CHP'nin bayrağını burca dikmek istiyorum."