Egemen Bağış: Dağı adres gösteren siyasiler türedi

Egemen Bağış: Dağı adres gösteren siyasiler türedi
Egemen Bağış: Dağı adres gösteren siyasiler türedi
Beylerbeyi Spor Kulübü Spor Okulu açılışında konuşan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Malesef 'Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur' sözünü yanlış anlayıp, dağı adres gösteren siyasiler türedi" dedi.

İhsan YALÇIN

İSTANBUL - Avrupa Birliği Bakanlığı ve Üsküdar Belediyesi’nin katkıda bulunduğu Beylerbeyi Spor Kulübü Spor Okulu’nun eğitim yılı açılışı yapıldı. Açılışa AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile spor okulunda futbol eğitimi alacak 500 sporcunun ailesi katıldı. Spor konusunda Türkiye ’de son yıllarda büyük yatırımların yapıldığını söyleyen Bakan Egemen Bağış, şöyle konuştu:

"Malesef ’Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ sözünü yanlış anlayıp, dağı adres gösteren siyasiler türedi. Biz yüce Meclis çatısı altında siyaset yapma fırsatını istismar edenlerin, spor yapmayı dağa çıkıp teröristlerle kucaklaşmak olduğunu zannedenlerin, bu törenden de alması gereken mesajı almalarını özellikle bekliyoruz. Spor, ülkemizde teröre karşı da bir panzehirdir. Türkiye’nin sportif ruhunu harekete geçirdiği sırada, Avrupa’da geçmişteki acıları tekrar yaşama arzusunda olan yara kaşıyıcılar, Avrupa Birliği’nin temel direğine ve sporun asıl mesajı olan barışa zarar veriyorlar. İnşallah bunları da geride bırakacağız."

"SPORCULARIMIZIN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYIN"
Türkiye’nin bundan sonra daha kaliteli sporcular yetiştireceğini belirten Egemen Bağış, şunları söyledi:

"Bakın kuralar çekildi. Fenerbahçe Futbol Kulübü, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin AEL Limassol takımıyla maç yapmak için oraya gidecek, onlar da buraya gelecekler. Ben buradan Güney Kıbrıs’a da bir çağrıda bulunmak istiyorum. Galatasaray ile Karşıyakalı basketcilerimiz Güney Kıbrıs’a gittiğinde oradaki sporcularımızın güvenliğini sağlama konusunda aciziyet içerisine düşen Rumlara buradan bir mesaj veriyorum. Eğer yine güvenlik sorunu çekecekseniz hiç sıkılmayın, çekinmeyin, utanmayın yanı başınızdaki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden yardım isteyin. Şimdi kimileri çıkıp diyebilir ki ’ama Güney Kıbrıs Kuzey Kıbrıs’ı tanımıyor’ O hikayeyi hiç anlatmasınlar. Çünkü elektiriğe, suya, yardıma ihtiyaç duyduklarında paşa paşa yardım aldıkları KKTC’den sporcularımızı koruma konusuda da yardım alabilirler."

Konuşmaların ardından Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, üzerinde Egemen Bağış yazılı Beylerbeyi Spor’un 10 numaralı formasını Bakan Egemen Bağış’a hediye etti. Ceketini çıkartarak gömleğinin üzerine formayı giyen Bağış, miniklerin futbol maçı müsabakasının ilk atışı yaparak spor okulunun eğitim yılını açtı. Egemen Bağış daha sonra Başkan Mustafa Kara ile sahada penaltı atışı yaptı.(dha)