Egemen Bağış Meclis'te oyunu böyle kullandı

Egemen Bağış Meclis'te oyunu böyle kullandı
Egemen Bağış Meclis'te oyunu böyle kullandı
Meclis'teki oylamada AK Partili Egemen Bağış'ın Zafer Çağlayan hakkındaki gensoru önergesiyle ilgili oyunu kullandıktan sonra zarfı kutuya fırlatır gibi bırakması dikkat çekti.

RADİKAL - Hürriyet'ten Selahattin Sönmez'in haberine göre; TBMM Genel Kurulu’nda AK Partili dört eski bakan hakkında rüşvet ve yolsuzluk iddiaları ile ilgili Yüce Divan oylaması tamamlandı. Bakanlardan ilk önce eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkındaki toplam 53 önerge okundu ve ardından oylamaya geçildi.Milletvekilleri iki grup halinde isimleri tek tek okunarak toplamda 8 kabinde oy kullandı. Vekillere evet anlamında beyaz renkli, hayır anlamında kırmızı renkli ve çekimser anlamında yeşil renkli oy pusulaları verildi.

Vekillerden kullanmadıkları pusulaları kabindeki ıskarta kutusuna atmaları istendi. Ancak bazı vekiller ıskarta kutusuna atmazken bazı vekillerin oy kullanma kabinine bile girmeden arfları kutuya attıkları görüldü.Hakkında oylama yapılacak diğer eski bakanlar Egemen Bağış, Erdoğan Bayraktar ve Muammer Güler de Zafer Çağlayan için oy kullandı. Bağış'ın oy zarfını kutunun içine fırlatır gibi bırakması dikkat çekti.
  http://www.radikal.com.tr/127667312766738

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Allah Değil, AK-P(aklama) Partisi Bağiş-ladı! - Ali Fakı

  Elemtere fiş kem gözlere şiş! Bağış'ı Rüşvetçi yapmak istediler; bir "hakara bakara" suresi okudu, Rüşvetin adını Bağış ve AKlama Paklama Partisinin Eğemenleri de, Egemeni AK-Pak yapıverdi! Durmak yok, zirveye kadar AK-Paklamaya devam! Başka ne işe yararsınız?

  EGEMEN'liğin ve BAĞIŞ'ın ayrılmazlığı ve anlamı: - Ali Fakı

  BAĞIŞ, yani RÜŞVET, kayıtsız şartsız EGEMEN'indir! Dokunulamaz, Hesap sorulamaz ve Anayasa Mahkemesine götürülemez!

  Bağış'a Bağış: - Ali Fakı

  Bağış'a Bağışın Şeriat'a uygun olduğunun "Hakara Bakara" suresinde yazıldığını daha önce söylemiştim... Dünya kadar ihale mihale paylaşma, maylaşma, Havuz, Mavuz işi varken beni ve TBMM'yi niçin, neticesi belli olan oylamayla moylamayla boş yere uğraştırıyorsunuz? Utanmıyor musunuz!?

  Oy Oyunu! - Ali Fakı

  Ey millet, siz bilmiyor musunuz ki balık BAŞtan kokar?

  İdeal AKP li - ALP ER

  Bence tüm AKP milletvekilleri ve fanatikleri yakalarına ben Egemen Bağışım diye rozet takmalılar. Ne için ve ne uğruna çalıştıklarını bir kez daha tescillemiş olurlar.

  ... - hale

  kendine yakışanı yapmış. o kadar yolsuzluk, arsızlık, hırsızlıktan sonra insan içine çıkmaya utanır normal biri. yüzünde öyle utanmış sıkılmış bir ifade yok. suratımıza atıyor sanki. 'alın ezikler, beş para etmezler. umurmda bile değilsiniz. arsızlığın dibine vurmuşum ben'

  yazik - user397820

  piskinligin ve utanmazligin resmi!