Egemen Bağış'a ceza çıktı!

Egemen Bağış'a ceza çıktı!
Egemen Bağış'a ceza çıktı!
17 Aralık rüşvet operasyonu sonrası istifa etmek zorunda kalan eski AB Bakanı Egemen Bağış, TBMM Genel Kurul görüşmeleri sırasında "Şerefsiz" diye bağırdığı CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray'a 2 bin 100 TL tazminat ödemeye mahkum edildi.

RADİKAL - CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Meclis Genel Kurulu’nda 5 Mayıs 2014’de Egemen Bağış hakkında verilen soruşturma önergesinin görüşmelerinde, “Şapkadan tavşan çıkarmayı her daim başaran bu iktidar, Rıza Sarraf'ı hapisten çıkarmayı başarmıştır. Yasal takiple elde edilen ses ve görüntü kayıtlarına göre Egemen Bağış'a 1,5 milyon dolar rüşvet verdiği iddia edilen Rıza'dan söz ediyorum” demişti. Bağış’ın CHP’yi darbecilikle suçlaması üzerine tartışma çıkmıştı.

ÇIRAY ANISINI ANLATTI
Bunun üzerine Çıray, Bağış’ın tepkisine neden olan şu anısını anlatmıştı:
“2000 ya da 2001 yılındaydık, Ereğli Demir Çelik fabrikalarının yönetim kurulu üyesiydim, benimle birlikte Kenan Paşa'nın damadı da orada yönetim kurulu üyesiydi. Bir gün bana geldi, ‘Seni birisiyle tanıştırmak istiyorum’ dedi. ‘Kim?’ dedim, ‘Türk-Amerikan Dernekleri Başkanı. Orada, Amerika'da yürüyüş yapılacakmış, bizden de yardım talebi var, tanışırsan seveceksin’ dedi. ‘Peki, sizin tanışıklığınız nerden geliyor?’ dedim. ‘Kenan Paşa Amerika'ya geldiği zaman teşrifat işlerine o bakar’ dedi. Şimdi, sen Kenan Paşa'nın teşrifatçılığını yapacaksın, sonra geleceksin burada ‘O darbeci, bu darbeci’ diye palavra atacaksın. Yani, bu iki yüzlü siyasetin varacağı nokta bu kadar mı?”

''ŞEREFSİZSİN YALANCISIN''
Bu anıyı anlatmasının ardından tartışma büyüdü ve Bağış, Çıray’a, “Şerefsizsin, yalancısın” diye bağırdı. Çıray da hakaret nedeniyle Bağış hakkında tazminat davası açtı. Ankara 24. Sulh Hukuk Mahkemesi, Bağış’ı 2 bin 100 lira tazminat ödemeye mahkum etti.

''O GÜCE BEL BAĞLAMASINLAR''
Hürriyet'te yer alan habere göre Çıray mahkeme kararı sonrasındaki açıklamada, “Dört Bakan Meclis Genel Kurulu'nda yapılan oylamalarda Yüce Divan'a gitmekten şimdilik kurtuldular. Fakat her geçen gün içten içte biraz daha çürüyen bu çürük güce fazla bel bağlamasalar iyi olur. Egemen Bağış’ın mahkeme tarafından bana tazminat ödemeye mahkum edilmesi bunun bir göstergesidir” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/129278312927831

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BU ZİHNİYET 12 EYLÜL DARBECİLERİ İLE KOL KOLA GEZİYORDU. - user564606

  12 Eylül darbecileri bu zihniyetin her dediğini yapıyordu. Bunların ihbarlarıyla devletin ve üniversitelerin içinde 1402 sayılı karar ile çok çok vahim kıyımlar yapıldı. Sözde Atatürkçü darbeciler memleketi bunlara teslim etti. 12 Eylül darbecilerinin yargılayan mahkemelerin soruşturma ve kovuşturmalarda derinlemesine inceleme yapmamasının nedeni de bu zihniyet ile darbecilerin ilişkisinin açığa çıkmaması için çaba sarf edilmesidir. Fakat bu ilişkilerin açığa çıkması gerekir.