'Eğitim meseleleri'ni anlatamadı

'Eğitim meseleleri'ni anlatamadı
'Eğitim meseleleri'ni anlatamadı
Ak Parti'nin Sütlüce'deki bayramlaşma töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Dinçer, 'Eğitim meselelerini anlatmamı istemiyorsanız alkışlayın' deyince salonda alkış koptu. Bakan Dinçer, konuşmasını kısa kesti ve kürsüden indi.İSTANBUL – Ak Partililer bayramlaşma için Sütlüce'de bulunan Ak Parti İl Başkanlığı binasında biraraya geldi. Bayramlaşma törenine Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Soylu, Mustafa Şentop, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul milletvekilleri Ahmet Kutalmış Türkeş ve Şirin Ünal ile ilçe belediye başkanları ve yöneticiler katıldı.


BAKAN DİNÇER EĞİTİMİ ANLATMAK İSTEDİ; DİNLEYEN OLMADI


Bayramlaşma töreni öncesi konuşan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, salonda bulunanların Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Dinçer daha sonra, "Aslında şimdi tam zamanı. Şimdi sizi bu kadar çok görmüşken, eğitim meselelerini anlatmak istiyorum. Ama eğer bunu anlatmamı istemiyorsanız şöyle bir saat kadar fazla değil, bana güçlü bir alkış yaparsanız bayram tebriği ile yetineceğim" dedi. Bunun üzerine salondakiler Milli Eğitim Bakanı’nı alkışlamaya başladı. Dinçer ise alkışların az olduğunu söyleyerek, "Bu yetmez " dedi. Bunun üzerine salondakiler daha güçlü alkışlayınca bu kez Bakan Dinçer gülerek, "Nice bayramlara hep beraber inşallah" diyerek konuşmasını kısa kesti ve kürsüden indi.


CHP ’YE, “MUSTAFA KEMAL’İN RESMİNİ ÇIKARDILAR” SUÇLAMASI

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ise konuşmasında CHP'ye 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarıyla ilgili bir gönderme yaptı. Soylu, "Dün Gazi Mustafa Kemal'in resimlerini paradan çıkaranlar, o gün o istismarı yapanlar bugünse, Cumhuriyet istismarını yapmaya çalışıyorlar. O gün Türkiye 'de insanımızın değerlerini ve kutsallarını ötekileştirerek insanlarımızdan uzaklaştıranlar, bugün sanki 29 Ekim marifetiyle biz başka bir yerdeymişiz gibi muamele etmeye çalışıyorlar. Biz milletin içindeyiz. Cumhuriyetin sahibiyiz. Bayrağın sahibiyiz. Türkiye'nin sahibiyiz ve bu ülkenin sahibiyiz" dedi. (Pınar ÇITAK KOYGUN - İdris TİFTİKÇİ/DHA)