Ekmeleddin İhsanoğlu HDP'yi ziyaret etmeyecek

Ekmeleddin İhsanoğlu HDP'yi ziyaret etmeyecek
Ekmeleddin İhsanoğlu HDP'yi ziyaret etmeyecek
MHP'nin Meclis Başkanı adayı Ekmeleddinİhsanoğlu'nun HDP'den randevu talep etmediği ve gitmeyeceği öğrenildi.

Meclis Başkanlığı seçiminin ilk turu, salı günü yapılacak. Meclis aritmetiği Ak Parti , CHPMHP  ve HDP'nin adaylarının başka bir partinin desteği olmadan seçilmesine imkan vermiyor. Bu nedenle 4 siyasi partinin adayları, diğer siyasi parti genel merkezlerine destek turuna çıkmaya başladı.

MHP'nin Meclis Başkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun da, Pazartesi günü Ak Parti ve CHP'yi ziyaret edeceği öğrenildi. İhsanoğlu'nun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'nin "yok sayıyoruz" dediği HDP'den ise randevu talep etmediği ve gitmeyeceği öğrenildi. Bu durumda HDP'nin Meclis Başkanı adayı Mir Dengir Mehmet Fırat'ın da, MHP'ye ziyarette bulunmayacağı konuşuluyor. Milliyet

 


  http://www.radikal.com.tr/138694713869477

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  faraza - mambaga

  faraza seçildi meclis başkanı oldu meclisi yönetiyor hdp söz hakkı istedi acaba o anda ne yapacak seçilip oraya halkın sözcüsü olmaya gelen kişiyi o an nasıl görmezden gelecek. hadi söz hakkı vermedi o anki duyguları nasıl olacak. tatmin olacak mı?

  TARİH AFFETMEZ - aşkqtutku

  EY MHP fazla yükseklerde uçuyorsun 80 milletvekili aldın diye bidahaki seçimde çok alırım diye hdp yi yok sayma 6 milyon oy almış bi partiyi yok sayma TARİH BU GÜNLERİ UNUTMAZ BUNU BİL . NE OLDUM deme .. NE OLCAM de...TEPE TAKLAK OLURSUN DEMEDİ deme......

  siyaset akil oyunu - user1089077

  sayin ekmeledin beyin bu tarzi akil oyununda yanlis bir hamle,, buna karsilik hedepe tarafindan kisa zamanda çabuk karar vermesi gereken iki seçenek olusuyor.. ilki sayin mir dengir mehmet firatin mehepe yi ziyaret etmesi,,, ki bence saygin bir durus olur... bu durum mehepe tarafindan kendi kendilerine bir onyargi sorusunu sordurabilir denemekte fayda var... ikincisini soylemek istemiyorum çunku saygi goruntusu yok.. saygilar.

  Sözüm ona - user1063299

  Şu durumda ülkeyi Bölenin kimler olduğu açık bide sözüm ona ülkücü yahu sen daha cumhurbaşkanı adaylığında ülkücü işaretini yapamamıştın

  HADİ YA - Selimserincan

  HDP'nin de çok umurundaydı. Kendilerini dev aynasında sanıyorlar.Sizin de HDP gibi 80 milletvekiliniz var.

  vah vah vah! - 1000cucarachas

  Ne kadar anlam yüklü bir haber. Hatırlar mısınız bu beyefendi, ayrıştırıcı siyaset dilini dönüştüren birleştirici, kucaklayan cumhurbaşkanı olacaktı. İşte ne kadar birleştirici olduğu belli oldu, kendisi milyonların oy verdiği vekilleri "yok sayan" şoven siyasetin vitrin mankeni oldu. Cumhurbaşkanlığı projesinden beri bu ismin etrafında oluşturulmak istenen "saygınlık" haresi pul pul döküldü, ne kendisine ne de CHP ve MHP'ye yaradı. Çünkü bu saygınlık hiçbir ilkeyle desteklenmiyor ve düpedüz sırıtıyor.

  YOK SAYMAYIN - user828088

  Demokrat Atatürkçü birisi olarak ne olursa olsun 6 milyon oyu yok saymamanız gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta bu ülkenin insanları ve TBMM e seçilerek geldiler.