Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den zeybekli sevinç

Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den zeybekli sevinç
Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den zeybekli sevinç
Denizli'de seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve partililer Delikliçınar Meydanı'nda zeybek oynadı.

RADİKAL - Denizli'de Ak Parti 4, CHP 2 ve MHP 1 milletvekilliği kazandı. Ak Parti'den Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin ve Cahit Özkan, CHP'den Kazım Arslan ve Melike Basmacı ile MHP'den Emin Haluk Ayhan milletvekilli seçildi.

ZEYBEK OYNADILAR

Sonuçlarının açıklanmasının ardından AK Parti İl Başkanlığı'nda büyük sevinç yaşanırken, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve partililer Delikliçınar Meydanı'nda zeybek oynadı. Zeybekçi yaptığı konuşmada, "Allah'a hamdolsun. Bu bir Denizli zaferidir. Allah'a şükrediyoruz. Muhteşem Denizlimiz'e, kocaman bir teşekkür ediyoruz. Çok çalıştık. Çok koşturduk. Denizli'nin gururu AK Partili kardeşlerimdir, hanım kardeşlerim, gençlerimizdir. Bu zafer hepimizindir. Ne demişti Cumhurbaşkanımız, dik duracağız ama diklenmeyeceğiz. Bu zafer milletin zaferidir. 1946'da başlayan demokrasi zaferi, 1950'de bu milet, 'Yeter söz milletindir' dedi. O günden bugüne Allah'ın izniyle yeter söz de karar da milletindir. 1 milyon Denizli'yi, 80 milyon Türkiye'yi kucaklayacağız Allah'ın izniyle" dedi.(DHA)