Elçi için TBMM'de tören: Siyasileri birleştirdi

Elçi için TBMM'de tören: Siyasileri birleştirdi
Elçi için TBMM'de tören: Siyasileri birleştirdi
Şerafettin Elçi için TBMM'de tören düzenlendi. Törene Çiçek, Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Demirtaş katıldı. Yaşar Kemal de bir mesaj yayınladı.

Radikal.com.tr – Vefat eden Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi için TBMM'de tören düzenlendi. Törene, Elçi'nin ailesi ve yakınlarının yanı sıra TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Ali Babacan, Beşir Atalay, Bekir Bozdağ ile bakanlar, eski ve yeni milletvekilleri, Meclis bürokratları katıldı.

 Törende, Elçi'nin damadı Mustafa Denizli de bulundu. Törene gelenler, Elçi'nin ailesine başsağlığı diledi. Elçi'nin cenazesi yarın Şırnak'ın Cizre ilçesinde Seyit Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Cizre mezarlığında toprağa verilecek. 

YAŞAR KEMAL: İNSANCA YAŞAMAK İSTEYENLERİN BAŞI SAĞ OLSUN

Yazar Yaşar Kemal Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP) Genel Başkanı Şerafettin Elçi’nin vefatıyla ilgili bir açıklama yaptı. Kemal açıklamasında şunları söyledi:
“Şerafettin Elçi, Kürt tarihini, kültürünü, edebiyatını derinlemesine bilen, Türkiye’deki Kürtlerin sorunlarını yakından bilen bir siyaset adamıydı. Türkiye’nin demokratikleşme arayışı, namuslu ve tutarlı bir sesini yitirdi. Türkiye’de insanca ve kardeşçe yaşamak isteyen herkesin başı sağ olsun. O bir kahramandı.”


RİZESPOR’DAN DA MESAJ

Çaykur Rizespor Kulübü de, Teknik Direktör Mustafa Denizli’nin kayınpederi olan Elçi’nin vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı. Başkan Metin Kalkavan imzasıyla yayınlanan mesajda, “Teknik Direktörümüz sayın Mustafa Denizli’nin kayınpederi Şerafettin Elçi vefat etmiştir. Çaykur Rizespor camiası olarak merhuma Allah’tan rahmet; ailesine, dostlarına ve teknik direktörümüz Sayın Mustafa Denizli ve eşi Evin hanıma başsağlığı ve sabırlar dileriz" denildi.