Elitaş: PKK'nın yapmak istediğini CHP yapıyor

Elitaş: PKK'nın yapmak istediğini CHP yapıyor
Elitaş: PKK'nın yapmak istediğini CHP yapıyor
AKP'li Mustafa Elitaş, CHP'nin Meclis'i olağanüstü toplantıya çağrılmasını "PKK'nın yapmak istediği işi, CHP, Meclis'i toplantıya çağırarak yapıyor" sözleriyle eleştirdi.

TBMM - AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP 'nin, Meclis'in olağanüstü toplanması yönündeki talebini değerlendirdi. “CHP'nin girdiği yol, yanlış yoldur” diyen Elitaş, Anamuhalefet Partisi'nin rotasının, ülkeyi karanlığa götürecek nitelikte olduğunu söyledi.

Terör örgütünün amacının, kendi reklam, propagandasını yapmak, halkı ümitsizliğe sürüklemek olduğunu vurgulayan Elitaş, “CHP, terör örgütünün değirmenine su taşıyor, ekmeğine yağ sürüyor. Terör örgütünün yapmak istediği işi, CHP, Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırarak yapıyor. CHP bu anlamda gaflet içinde. Atatürk 'ün kurduğu parti böyle gaflet içinde olamaz. Sağduyulu CHP'lilerin, CHP yönetimini, bu hatadan en hızlı şekilde dönmeye davet etmelerini istiyorum. Bu konuda baskı kurmalarını arzu ediyorum” diye konuştu.

CHP'nin Meclis'in, aynı zamanda AK Parti'nin kuruluş yıl dönümü olan 14 Ağustos'ta olağanüstü toplanmasını istemesini değerlendiren Elitaş, “Onlarda bunu düşünecek kabiliyet olduğunu tahmin etmiyorum -ki inşallah bilinçli değildir” dedi.

Elitaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun, teknik takip altında tutulduğu yönündeki iddialarına ilişkin, “Sayın Kılıçdaroğlu başkanlığındaki Anamuhalefet Partisi, Türkiye'deki iç ve dış siyasi gelişmeleri takip edemedikleri için gündem oluşturmaya çalışıyor. Bunun için de hafiye bozuntusu bir milletvekilinin söyledikleriyle halüsinasyon görmeye başladı. Niye dinlesinler ki? Neden dinlemek istesinler?” diye konuştu. (aa)