EMEP'ten Demirtaş'a yanıt

EMEP'ten Demirtaş'a yanıt
EMEP'ten Demirtaş'a yanıt
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın dün, "ittifak hukuku ile bağdaşmadı" diyerek eleştirdiği EMEP'ten yanıt: Demokrasi güçlerinin birlikte hareketini ve ortak mücadelesini güçlendirmek hepimizin ortak sorumluluğudur.

RADİKAL - EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, HDP Eşbaşkanı Selahaattin Demirtaş'ın dün partilerine yönelik yaptığı eleştiriye, " Demokrasi güçlerinin ortak mücadelesini güçlendirmek hepimizi ortak sorumluluğudur" yanıtını verdi. "Partimizin kararı, HDP ile olan ittifak hukuku açısından herhangi bir yanlışlık içermemektedir" başlıklı açıklamada şunlar söylendi:

"Partimizin, hükümette yer almayı kabul etmemesi ve Levent Tüzel ’e yapılan bakanlık teklifini reddetmesi bir süredir kamuoyunda tartışılıyor. Son olarak HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ’ın, “EMEP’in ve Levent Tüzel’in tutumunun ittifak hukuku ile bağdaşmadığı” yönünde bir açıklaması çeşitli basın organlarında yer almıştır.

Demirtaş: En ahlaksız savaş koşullarında bile kabul edilemez

Sayın Demirtaş’ın bu açıklamasını doğru bulmadığımızı ve bu tartışmanın partimiz ve HDP yönetimi açısından basın üzerinden sürdürülmesinden yana olmadığımızı bu vesile ile vurgulamak istiyoruz.

EMEP Genel Başkanı Gürkan: HDP'de çatlak yok!

Partimizin kararı, HDP ile olan ittifak hukuku açısından herhangi bir yanlışlık içermemektedir. Aksine ittifak hukuku böylesi farklı tutum ve yaklaşımların olabileceğini içeren bir hukuktur. Partimiz bu güne kadar üzerinde mutabık olduğumuz ittifak hukukuna uygun davranmıştır. Sayın Demirtaş bunu en iyi bilen kişilerden birisidir.

Partimizin Genel Yönetim Kurulu (GYK) toplantı halindedir. Siyasi gelişmeler ve seçimler konusundaki değerlendirme ve kararını kamuoyuyla en kısa sürede paylaşacaktır 

Demokrasi güçlerinin birlikte hareketini ve ortak mücadelesini güçlendirmek konusunda partimiz her dönem üzerine düşeni yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir. Bu konuda özenli ve yapıcı bir tutum içerisinde olmak hepimizin ortak sorumluluğudur diye düşünüyoruz."

'Sosyalistlerin kaç oyu var ki'!