Emine Ülker Tarhan kimdir?

Emine Ülker Tarhan kimdir?
Emine Ülker Tarhan kimdir?
Yaptığı olay açıklamayla CHP'den istifa eden Emine Ülker Tarhan kimdir? Emine Ülker Tarhan nerelidir ve kaç yaşındadır? 31 Ekim'de CHP'den ayrılan Tarhan, neden partisinden istifa etmiştir?

Mersin'de 1963 yılında dünyaya gelen Emine Ülker Tarhan, 1986 yılında Ankara Üniversitesi'nden mezun oldu. Hukuk fakültesinde öğrenim  gören  Tarhan, mezuniyetinin ardından bir süre avukatlık yaptıktan sonra 1994'te hakim olarak meslek hayatına devam etti.

Emine Ülker Tarhan, çeşitli şehirlerde hakimlik görevini sürdürdükten sonra 2001-2011 döneminde Yargıtay 4. Ceza Dairesi'nde hizmet verdi. 2007'de yayınlanan "Hakaret ve Tehdit Suçları" adlı bir eseri bulunan Tarhan, aynı zamanda YARSAV'ın kurucu üyelerinden. 2009-2011 döneminde YARSAV başkanlığı görevini yürüten Emine Ülker Tarhan, evli ve iki çocuk sahibi.

2011 seçimlerinde aday olabilmek için YARSAV başkanlığı ve hakimlik görevlerinden istifa eden Emine Ülker Tarhan, 24. Dönem Ankara Milletvekili olarak TBMM'ye girdi. 2013 Haziran'ına dek CHP Grup Başkanvekilliği yapan Tarhan 2014 yılında "Beni Susturabilecek Tek Şey..." adlı ikinci bir esere imza attı.

Kendi ifadesiyle "Sorumsuz çağrılar, tutarsız tezkere söylemleri, halkın duyarlılıklarından kopuk muhalefet nedeniyle" 31 Ekim 2014 yılında CHP'den istifa eden Emine Ülker Tarhan, kendisi gibi hukuk okuyan Mehmet Umur Tarhan'ın eşi.