'Erbakan Hoca'yı sen hançerledin'

'Erbakan Hoca'yı sen hançerledin'
'Erbakan Hoca'yı sen hançerledin'

ANKARA-  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , 28 Şubat sürecinin bedelini dönemin RP lideri Necmettin Erbakan’ın ödediğini söyledi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’a “Sen Erbakan’ı arkadan hançerledin” diye seslendi.
Partisinin grup toplantısında, pazar ve pazartesi günleri yapılan CHP kurultaylarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Kurultayımızın görkemli geçmesi, verdiğimiz mesajlar Başbakan’ı rahatsız etmiş. Daha çok rahatsız olacak” dedi. CHP lideri, parti örgütüne de bundan böyle kavgalı görüntüye izin verilmeyeceği talimatını gönderdi.
AKP ’nin statükocu olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “10 yıllık kökü var, bizim 89 yıllık tarihimizi sorguluyor. Sen 10 yıllık kökünü bile inkar ediyorsun” dedi. Erdoğan’ın 28 Şubat’ta mağdur oldukları sözlerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: 

‘Yalan makinesi’
“Tam bir yalan makinesi. Ya 28 Şubat’ta sen mi ödedin bedeli? Eğer bir mağdur arayacaksan, yüzüne karşı postmodern bir darbe yapıldıysa biri, onun mağduru rahmetli Erbakan. Sen ne yaptın, Erbakan’ı gittin arkadan hançerledin. Erbakan’dan helallik istedin mi, o sana hakkını helal etti mi, onu söyle. 28 Şubat seni başbakan yapmak için yapılan bir manevraydı. Hakkını verelim, rahmetli Erbakan milliciydi, kendi ülkesinin çıkarlarını savunurdu. Sen ise kendi ülkesinin çıkarlarını pazarlayan adamsın. Bana yalancı demiş, cahil adam, ne diyeceksiniz.”
Erdoğan için “Postmodern diktatör” diyen CHP lideri, son örneğin de gazeteci Nuray Mert olduğunu söyledi. 

TÜSİAD’a destek
Eğitime 4+4+4 modeli getiren teklifle ilgili Başbakan’ın TÜSİAD’ı eleştirmesine de tepki gösteren CHP lideri, TÜSİAD’ı kutladı. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Kinini unutma, intikamını unutma’ sözlerini okuduğunu hatırlatarak, “Yüreğin varsa, ahlaklı adamsan Necip Fazıl’ın yazdıklarının devamını okusana” diye konuştu.
( RADİKAL)