Erdoğan: 1 Kasım'da çıkacak neticeye saygı göstereceğiz

Erdoğan: 1 Kasım'da çıkacak neticeye saygı göstereceğiz
Erdoğan: 1 Kasım'da çıkacak neticeye saygı göstereceğiz
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki 29 Ekim resepsiyonunda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım'da yapılacak seçim için "Pazar günkü seçim 2023 hedefleri için bir kırılmadır. 1 Kasım'da sandıktan çıkan neticeye, milletimizin tercihine saygı göstereceğiz. Milletimiz tek partiye fırsat verirse istikrar sürer" dedi. Resepsiyonda Saray çalışanları Erdoğan'a bir de sürpriz hazırladı.

RADİKAL - Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 29 Ekim resepsiyonu başladı. Resepsiyona çok sayıda ünlü isim katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan resepsiyonda konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu’nda konuştu.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

“Bölgemizdeki gelişmeler ve terör olayları bizi, cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü olan 2023 için belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmaktan asla alıkoymayacaktır.

Devlet ve millet arasında bilinçli bir şekilde oluşturulan ve sürekli derinleştirilmeye çalışılan mesafe yüzünden, ülkemizde sık sık darbecilere ve vesayet odaklarına gün doğdu. Bu yüzden benzer şartlarda yola çıktığımız ülkelerin çoğu, demokraside ve kalkınmada önemli mesafe katederken, biz sürekli kendi içimize kapanarak, enerjimizi iç mücadelelerle heba ederek geride kaldık. Fakat milletimiz demokrasi yolundaki kararlılığından, milli iradeyi hakim kılma mücadelesinden asla vazgeçmemiştir. Türkiye’nin son dönemi bu bakımdan tarihi mesafelerin katedildiği çok önemli ilerlemelerin kaydedildiği bir dönemdir. Ülkemizin bugün sahip olduğu güçlü alt yapının, ekonomik değerlerin ve demokratik kazanımların son 13 yılın ürünüdür. Devletle milletin el ele verdiğinde, aynı değerler etrafında bütünleştiğinde, aynı hedeflere yöneldiğinde hangi başarıların elde edildiğini görmek isteyen bu dönemi iyi incelemelidir.

Milletimizin alın teriyle ve gerektiğinde kanıyla devletinin yanında olduğunu her zaman göstermiştir. Cumhuriyetimizin 92. yılında iftiharla anacağımız en büyük kazanımımız budur.

Ülkenin yöneticileri olarak bizlere düşen milletimizin beklentilerine cevap vermek için gece gündüz çalışmaktır.”

'PAZAR GÜNÜ 2023 İÇİN BİR KIRILMADIR'

Erdoğan, resepsiyondaki konuşmasından sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. Erdoğan, pazar günü yapılacak olan seçime ilişkin şu değerlendirmede bulundu: "2 Kasım sabahı milletimizin tercihi hangi istikametteyse şüphesiz ki o istikametten çıkacak olan neticeye hep birlikte saygı göstereceğiz ve sandıktan çıkan o neticeyi hep birlikte sahipleneceğiz ve ondan sonrada tabi ki yeni Türkiye'nin inşallah geçtiğimiz beş ay içinde yaşadığı sıkıntıları tekrar yaşamayı istemiyoruz. Bu sıkıntıları yaşamadan bir gelecek inşa edelim diyoruz. Çünkü Türkiye'nin kaybedecek bir vakti yok, bu kayba tahammülümüz yok. Onun için pazar günü adeta ülkemiz için gerçekten 2023 sürecine bir kırılmadır ve bu kırılma noktasında inanıyorum ki milletimiz tercihlerini o istikamette kullanacaktır. Milletimiz tek partiye fırsat verirse istikrar sürer." 

MÜZİK SÜRPRİZİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından, Aşık Veysel’in “uzun ince bir yoldayım” türküsü çalındı. Erdoğan’a türkü sürprizini, 2 koruma görevlisi, 2 garson, 1 idari işler personeli hazırladı.