Erdoğan: 1 Kasım'da gereken dersi vermeyeceksiniz de ne zaman vereceksiniz?

Erdoğan: 1 Kasım'da gereken dersi vermeyeceksiniz de ne zaman vereceksiniz?
Erdoğan: 1 Kasım'da gereken dersi vermeyeceksiniz de ne zaman vereceksiniz?
Ak Saray'da bir kez daha muhtarlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Barış diyenler, acaba Şemdinli'deki bu hastaneyi bu karakollarımızı okullarımızı bombalayanlar değil mi? Tüm bölge halkına sesleniyorum sırtını bu terör örgütüne dayayanlara 1 Kasım'da gereken dersi vermeyeceksiniz de ne zaman vereceksiniz" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda muhtarlarla bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Bizi eleştirenler en büyük cumhuriyetçidir. Sormak lazım bugüne kadar ne yaptınız? Avara kasnak gibi ne işe yaradıkları belli değil' dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"28 EKİM'DE CUMHURİYET RESEPSİYONU VERECEĞİZ"

"28 Ekim'de Beştepe'de Cumhuriyet Resepsiyonu vereceğiz. Her ilden 10'ar vatandaş ağırlayacağız. Böylece milletin bayramını milletle kutlama geleneğini başlatacağız. Cami önlerinde şahsım adına cumhurbaşkanlığı makamı adına aşure dağıtımı yapılıyor. Şu anda 14 vilayette bu devam ediyor. Cumhurbaşkanı her fırsatta cumhurla bir araya gelmeye devam ediyor devam edecek.

"AVARA KASNAK GİBİ..."

Bizi eleştirenler lafa gelince en büyük cumhuriyetçidir. Bunlara sormak lazım siz cumhuriyet için bugüne kadar ne yaptınız. Bunların vereceği tek bir cevap yok. Sadece konuşur sadece hakaret ederler. Avara kasnak gibi ne işe yaradıkları belli değildir.

Avara kasnak nedir?

“TAYYİP ERDOĞAN KENDİ İŞİNİ YAPIYOR”

Bunlar yıllarca milletten vekalet almadan ülkeyi babalarının malı gibi yönetmeye alışmışlar. İstiyorlar ki şimdi de Tayyip Erdoğan bize karışmasın. Tayyip Erdoğan kendi işini yapıyor. Muhalefet partileri de,  PKK  da, paralel yapı da bunları istiyor.

“İÇERDEKİ MANKURTLARIN DURUMU BİZİ ÜZÜYOR”

Hadi dışarıdakileri anladık da içerideki mankurtların durumu bizi üzüyor. Bu güruhun kavgasının bizimle değil bizatihi milletin kendisiyle olduğunu da biliyoruz. Ben faniyim bugün varım an be an yarın olmayabilirim.

“ÖNCE İNSAN SONRA DEVLET”

Artık tüm kurumlarıyla bu devlet milletin emrindedir. Önce devlet sonra insan hayır o geride kaldı. Önce insan sonra devlet. Seçimle göreve kalan bizlerin de atamayla gelenlerin de tek görevi bu millete hizmet etmektir.

“SAYGILI OLACAKLAR”

Atamayla göreve gelen mi seçimle göreve gelen mi? Seçimle göreve gelen. Bunu bir defa bileceğiz. Atamayla görevde olanlar seçimle göreve gelenler saygılı olacaklar. Çünkü onlar milletin temsilcisidir.

“1 KASIM’DA GEREKEN DERSİ VERMEYECEKSİNİZ DE…”

Her gün bir önceki günün üzerine yeni bir şeyler ilave edeceğiz ki ülkemizin gelişmesini devam ettirelim. Türkiye 7 Haziran’da tehlikeye düşen istikrar ortamını 1 Kasım’da daha güçlü şekilde sağlamalıdır.

Daha dün yeni Hakkari Şemdinli’de hastaneyi okulu, karakolu ne hale getirdiler gördünüz değil mi? Barış diyenler, acaba Şemdinli’deki bu hastaneyi bu karakollarımızı okullarımızı bombalayanlar değil mi? Tüm bölge halkına sesleniyorum sırtını bu terör örgütüne dayayanlara 1 Kasım’da gereken dersi vermeyeceksiniz de ne zaman vereceksiniz?

“KİMSE GELMESİN DİYE TEHDİT ETTİLER”

Göreve geldiğim ilk günden bu yana 2500 hastane sağlık evi yaptık. Bunlarla ilgili görev yapan bir STK bir gün kalkıp da terör örgütünü lanetlememiştir. Biz size modern hastaneler inşa ettik. Hakkari’de ben aynı gün hastane açılışı yaptım terör örgütü ve desteklediği siyasi parti oraya kimse gelmesin diye tehdit ettiler. 

“BU ADAMLAR BARIŞ DİYORLAR”

Bütün gerçekler ortada. Hala bu adamlar barış diyorlar ya. Sizin barışan ne anladığınız ortada. Siz barıştan kan anlıyorsunuz kan.

“O GÜN İKİ HADİSE YAŞADIK”

Ve o gün 2 hadise yaşadık. Bir bayan doktorumuz yanıma gelip “biz sürekli tehdit altındayız. Çok modern bir hastane yaptınız ama bizi şehirdeki evlerde kalmaya zorlamayın.” Döndüm hemen lojman yapılması talimatı verdim.

“POLİSİN HAMİLE EŞİ YANIMA GELDİ ‘BENİ TACİZ ETTİLER’ DEDİ”

Şehirdeki hastane açılışında bir polis eşi hamile yanıma geldi “bu gece beni taciz ettiler. Eşim nöbetteydi” dedi. “Bu halimle bana tekme tokat maalesef taciz. Ne olur bize lojman” dedi. Bunlar hangi yüzle barıştan bahsediyorlar. Bunlar tehditle oy alıyorlar.

“NE YAPARLARSA YAPSINLAR”

AGİT temsilcileri vesaire bunları görmüyorlar. Görüyorlar görmemezlikten geliyorlar. Sıkılmadan raporlarını veriyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar biz rotamızı onların ağzına göre belirlemeyeceğiz. Milletimizin dirayetine göre belirleyeceğiz.

“AYNISI BİZİM BAŞIMIZA GELEBİLİR”

İngiltere'nin eski Başbakanı Irak için özür diledi. Ama iş işten geçti. Irak çöktü.  Aynı şey Suriye için geçerli. Biz ensar kültürüyle yetiştik. Onun için Suriyeli kardeşlerimize kapımızı açtık. Hangi ırktansın mezheptensin demedik. Aydın görünen karalıklar var. Niye Suriye işine girmişiz. Ne olacaktı. Aynen batı gibi ölmelerini mi bekleyecektik. Yarın aynısı bizim de başımıza gelebilir.

“BU HESAPTAN KAÇIŞ YOK”

Vakti saati günü geldiğinde herkes terör karşısında tutumunun hesabını hem vicdanlara hem hukuka hem de tarihe verecektir. Bu hesaptan kaçış yok. Bu dünyada kaçsanız bile ebedi alemde kaçış yok.

“ÖLECEKSEK BİR KERE ÖLELİM ADAM GİBİ ÖLELİM”

Bölgedeki benim Kürt kardeşlerim de terör örgütüne karşı tavrını koymalıdır. Öleceksek bir kere ölelim ama adam gibi ölelim. Bölgede terör örgütüne maalesef destek veren var. Bu teröristleri evlerinde saklayanlar var. Ama bunların sayılar çok az.

“AYNEN OPERASYONLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Yapmamız gereken terör karşısında dirayetli şekilde duruşumuzu devam ettirmektir. Kimse bizden rehavet beklemesin. Buna ara vereceğimizi beklemesin. Hedef sadece 1 Kasım da değil ha onu biliniz. Aynen bu operasyonlarımız devam edecektir. Ve tüm terör örgütlerine karşı devam edecektir.

“ANKARA EYLEMİNİ BUNLAR ORTAK YAPMIŞTIR”

İşte bu sabah DAİŞ’e karşı Diyarbakır’da yapılan operasyonlarımız. Bizim için PKK, DAİŞ, DHKP-C farklı değil. Garın önündeki eylemi de bunlar ortak yapmıştır bunu böyle biliniz. Fakat terör örgütünü arkasına alan siyasi partinin daha ilk anda katil devlet demesini anlıyorsunuz değil mi? Katil devlet yaptı saray yaptı diyor. Faturayı buraya kesmeye çalışıyor. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış bunlar yavuz hırsız.

“BEN MÜSLÜMANLAR İÇİN KONUŞUYORUM”

Şehitlik gelip geçici değildir. Biz Müslümanız. Ben Müslümanlar için konuşuyorum. Müslüman olmayanlar için konuşmuyorum. Kıyamete kadar bu makam bu uğurda şehadet şerbetini içmek devam edecektir. Herkese nasip olmayan bu makam nasip olanları da belki bir süre üzecektir ama inanıyorum ki onalar o şerefle yaşayacaktır.

“IRKÇILIK DİNİ DİYE BİR DİN TÜREDİ”

Irkçılık dini diye bir din türedi şimdi. Bizim ırkçılık diye bir dinimiz var mı? 78 milyon tek milletiz.
Bizim tek bayrağımız var. Ama ikinci bayrakla dolaşanlar maalesef oy alabiliyorlar. İşte taşıdıkları tabutları görüyoruz.

“TÜRK BAYRAĞIYLA SORUNUN VAR”

Tabutlarının üzerine kendi paçavralarını dolamak suretiyle kendi defin törenlerini düzenliyorlar.
Sonra da diyorlar ki bizim bayrakla sorunumuz yok. Senin bayrakla sorunun olup olmadığını bilmiyorum ama senin Türk bayrağıyla sorunun var.

“KİME YUTTURUYORSUNUZ SİZ”

Bizim bayrağımızı yakan sizsiniz. Kalktınız kendi vatanımızı inşa edeceğiz dediniz. Bunların hepsinin belgesi var. Kime yutturuyorsunuz siz? Terör örgütünün faaliyetlerini sıfıra indirdiğimizde sorun bitmiş olacaktır."