Erdoğan: 3. Havalimanını söke söke bitireceğiz

Erdoğan: 3. Havalimanını söke söke bitireceğiz
Erdoğan: 3. Havalimanını söke söke bitireceğiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3. Havalimanına ilişkin, "Biz havalimanını yapıyoruz, birileri engellemeye çalışıyor. Engelleyemeyeceksin. Biz orayı söke söke bitireceğiz" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TOBB şeref belgesi ve plaket töreninde töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3. Havalimanına ilişkin, "3. Havalimanı, biz havalimanını yapıyoruz, birileri engellemeye çalışıyor. Engelleyemeyeceksin. Biz orayı söke söke bitireceğiz. Biz geldiğimizde Sabiha Gökçen çalışmıyordu. Atatürk Havalimanı ise yetmiyor. Yeri geliyor yukarıda dolaşıp duruyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz adeta pasördük. Biz pas attık siz de golü attınız. İhracata dayalı bir ekonomi yürüteceğiz dedik. 36 milyar dolarda, 158 milyar dolara çıktık. Dünyada gidilmedik nokta kalmadı. Sadece kendinize karşı değil, aynı zamanda tüm millete karşı sorumlusunuz. Şahsi kariyeriniz için değil, ülkemizin hedefleri de büyüyecek. Daha çok yatırım yapın lütfen. Risk almadan başarı sağlamanız mümkün değildir. Ekonomi risktir ama yaşam da risktir. Bu riski göze alacağız ve yatırımlarımızı yapacağız" dedi.

"ESKİ TÜRKİYE TÜM KURUMLARI, MİADINI DOLDURDU"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eski Türkiye tüm kurumları, tüm uygulamaları tüm alışkanlıklarıyla artık miadını doldurdu. İstikrar ve güven. Bu iki sihirli kavram çok önemli. İstikrar yoksa kalkınma olmaz. Bunu sağlamamız lazım. Bunun yolu da yeni Anayasa'dan geçiyor. Yeni Anayasa ile birlikte Başkanlık sisteminden geçiyor" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık bu gömlek bu gövdeye çok dar geliyor. Yeni Türkiye'den rahatsız olanlar başkanlık sistemini duyunca elektrik çarpmışa dönenler bizimle aynı hedefi paylaşmayanlardır. Mecbur da değiller. Ama onların derdi başkanlık sistemine geçilince bize yer kalır mı?" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "1970, 1990 model seçim vaatleriyle halkın karşına çıkanlarla bu iş olmaz. Kazandırmak için değil kazanılmış olanları yağmalamak için ellerini ovuşturanlar bu ülke için ancak kriz üretebilirler" dedi.
DHA