Erdoğan: 3 yetmez, 4 çocuk yapın

Erdoğan: 3 yetmez, 4 çocuk yapın
Erdoğan: 3 yetmez, 4 çocuk yapın
Denizli'de jeotermal santralinin açılışına katılan Başbakan Erdoğan, açılışın ardından yanlarına gittiği kadınlara, "3 yetmez 4 çocuk yapın" diye tavsiyede bulundu.

DENİZLİ - Denizli'ye dün akşam gelerek Delikliçınar Meydanı'nda mitingde konuşup toplu açılış yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , bu sabah helikopterle Sarayköy İlçesi'ndeki Zorlu Enerji Grubu tarafından yapılan şu anki gücü 80 megawat, daha sonra 95 megawata çıkacak Kızıldere 2 Jeotermal Santrali'nin açılışına katıldı.

Türkiye 'nin bölgede enerji merkezi haline geldiğini anlatan Erdoğan, "Petrol ve elektrik en çok kullanılan enerji türüdür. Yeni dönemde bunları çeşitlendirmek gerekiyor. Bu noktada su, jeotermal gibi yeni kaynakları devreye sokarak enerji üretiminde alternatifleri arttırıyoruz" dedi.

Geçmişte maliyetlerin çok yüksek olduğu termik santrallerde, modern hale getirmeye başladıklarını anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Artık Türkiye su akar Türk bakar mantığının dışında, su akar Türk yapar mantığıyla hareket ediyor. Hedefimiz, 1 gram suyumuzu dahi israf etmeyeceğiz. 2002 yılından önce jeotermal enerjiden elektrik üretimi yok denecek kadar azken, bugün bu alandaki kaynaklarımız 246 megawata kadar yükseldi. Seralarda jeotermal kullanımını altı kat arttırdık. Konutta iki kat arttırdık. Bugün de ülkemize önemli yatırımlar yapan şirketimizin tamamladığı jeotermal santralimizi açıyor ve ülkemize çok önemli bir enerji kaynağını kazandırıyoruz. Yılda 95 megawat kurulu güce sahip bu santral ülkemizin en büyük dünyanın sayılı santrallerinden biri olacak. Denizlimiz zengin kaynaklarının harekete geçirilmesiyle enerji sahasında çok önemli üretimler yapacak. Bu enerji santralinde emeği geçen herkesi kutluyorum."

Başbakan Erdoğan , konuşmasının ardından yanındakilerle santralin açılışını yaptı. Bu sırada Ahmet Nazif Zorlu'nun plaket vermesinde gecikme oldu. Plaketin bulunmasının ardından Başbakan Erdoğan'a sunuldu.

4 ÇOCUK YAPIN
Kürsüden inen Başbakan Erdoğan, kendisini alkışlayan kadınların bulunduğu bölüme yaklaşarak "3 yetmez 4 çocuk yapın" dedi. Başbakan Erdoğan, daha sonra toplu açılışlar için helikopterle Tavas İlçesi'ne hareket etti.

DHA - Turaç TOP / Osman Nuri BOYACI


  http://www.radikal.com.tr/115307311530733

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Insaf be Tayyip! - ferhan.n

  Gercek rakamlara gore (kayit altina alinan herkes) Turkiye'de issizlik yuzde 12.8, etin kilosu 48 lira, tarlada 15 kurusa yetisen salataligi pazarda 2 bucuk liraya aliyoruz, yurt disindan inek ve sigir ithal etmeye basladik, saglik sistemi desen sadece sigorta yaptirabilenlere ve primini odeyebilenlere calisiyor, hicbir kamu dairesinde insan gibi muamele gormuyoruz, millet is basvurusu yapiyor guneydoguda devlete, devlet ona biber gazi veriyor. Insaf be Tayyip! Hic mi icin sizlamaz? 4 cocuga nasil bakalim? Senin bize verdigin yoksunlugu ve fakirligi, 4 cocugumuza mi paylastiralim? Vicdansizliktir bu. Hiyakarliktir bu. Ne senden ne senin demokrasinden hayir gelir bize. Insaf! Isin gucun milleti uyutmak!

  akıl tutulması - boğaç yahyalar

  yeter artık çık yatak odamızdan...

  GEÇİM - HARAYDIN

  Çocuk geçim ve bunalım sorunu olursa hayat herkes için çekilmez olur.Bir ülke için üç çocuk şarttır, ortalam dörttür.Ancak bu devirde bunun desteği şarttır.Sosyal destekler 3 ve 4 çocuklu ailelere verilmelidir. İki çocuğa kendi baksın, fazla çocuk olduğu zaman zaten büyükler çalışıyor demektir büyük aile de kendine bakar, destek 3 ve 4 çocuklu aileye gerekir.Eğitim 3 ve 4 çocuklu aileler dışına katkı paylı olmalı yeşil kartlılar dışında. Konutlar müstakil ev olarak yapılmalı, enn fazla üç katlı apartman, bundan fazlasında toplu konut sayılarak kat sınırlaması kaldırılmalı,199//33//99 niye olmasın yeterki iki bina arasında bina yüksekliğinin üç katı olsun. Bu binalarda yüzde 20 sosyal konut hakkı belediyelere verilsin, belediyelerin daire ve arsa satmaları yasaklansın, bu daireler 3 ve 4 çocuklu ailelere kirasız 10 yıl tahsis edilsin.