Erdoğan: AKM yıkılacak, Taksim'e cami de yapılacak

Erdoğan: AKM yıkılacak, Taksim'e cami de yapılacak
Erdoğan: AKM yıkılacak, Taksim'e cami de yapılacak
Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı için yapılan protestoları eleştirmeye devam etti. Erdoğan, Taksim'e Topçu Kışlası'nın yanında iki proje daha yapılacağını belirterek "AKM inşallah yıkılacak. Muhteşem bir opera olarak kültür merkezi yapacağız. Evet cami de yapacağız. Ben bunun iznini gidip de birkaç çapulcudan alacak değilim" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Haliç Kongre Merkezi'nde Rumeli Türkleri Derneği Genel Kurulu'na katılarak Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Osmanlı Arşivleri yeni binasının açılışını yaptı.

Arşiv belgelerinin geçmişte kese kağıdı için pazarlarda satıldığını söyleyen Erdoğan yapılan arşiv binasını övdü. Bu projeyi de eleştiren ve yapımına karşı çıkanlar olduğunu söyleyen Erdoğan, Gezi Parkı için yapılan protestoları bir kez daha eleştirdi.

“Bu yaklaşım tarzları çok yanlış” diyen Erdoğan şunları söyledi:

İşte günlerdir Taksim Meydanı’nda 12 tane ağacın güya koruyuculuğunu yaptıklarını iddia edenlerin yaklaşımındaki sakatlık neyse bu konulardaki tarzda aynı anlamdadır.
Biz ki şu ana kadar 3 milyara yakın fidan ve ağaç dikmiş bir iktidarız. Bakın 3 milyon demiyorum 3 milyar diyorum ve 160 civarında milli park inşa eden bir iktidarız.
Böyle 5 dönüm, 10 dönüm değil hektarlarca. Belediye başkanlığı yaptığım dönemde oralardaki 10 yaş üzerindeki çınar ağaçları bunların hepsi yerel iktidarımızın diktiği ağaçlardır. Bunları yapan bir iktidar çevre düşmanı, ağaç düşmanı olabilir mi?
Biz Taksim meydanının yayalaştırma projesini yapıyoruz yapacağız. Orası bitecek. İki, 1780 yılında üçüncü selim döneminde orada yapılmış olan topçu kışlası CHP zihniyeti daha sonra yıkarak stada çevirmiştir. Orada da aslına nasıl sahip çıkıyorsak biz de orada tarihi kışlayı yapacağız. Afedersiniz çok açık net.

"BİRKAÇ ÇAPULCUNUN TAHRİKİNE SEYİRCİ KALMAYIZ"
Biz birkaç tane çapulcunun, o insana gelip meydana gelip halkımızı tahrik etmesine seyirci kalmayız. Çünkü bu millet bize reyini verirken tarihimize sahip çık diye verdi.
Şimdi biz 300-500 kişi oraya gitti diye köprü inşaatını mı durduralım? Bunlar tünellere tüp geçitlere de karşı çıktılar. Bunların cibilliyetinde bir taş taş üstüne koymak yok.
Efendim Erdoğan diktatör. Ben bu milletin efendisi değilim. Diktatörlük kanımda yok, ben bu milletin hizmetkarıyım. Eğer diktatör arayanlar varsa kendi geçmişlerine baksınlar. Arayanlar varsa işte taksim meydanında Ankara ’da şurada burada. Esnafın camını çerçevesini indirenler ne adına indiriyor? Bunun hukukla bir alakası var mı? Demokrasiyle bir alakası var mı? Hak mücadelesiyle bir alakası var mı? Kim ödeyecek şimdi onların paralarını? Tüyü bitmemiş yetimin hakkı var burada. Yine kalkacağız oranın camını çerçevesini bu hükümet yapacak.
Bu terör estirenlere destek çıkan CHP zihniyetidir. Bunların meşrebinde bu var. Biz şimdi Taksim’de üç projeyi iç içe yapıyoruz. Orada çevre var, orada tarih var kültür var.

"TAKSİM'E CAMİ”
AKM inşallah yıkılacak. Muhteşem bir opera olarak kültür merkezi olarak onu da yapacağız. Oradan bir ses verdi.
Evet cami de yapacağız. Ben bunun iznini gidip de CHP genel başkanından alacak değilim, birkaç çapulcudan alacak değilim. Bize oy verenler bunun yetkisini verdi zaten.
Birileri çıkıyor. Sayın başbakan bunlar çok tahrik edici oluyor diyor. Benim tahrik etmek gibi bir derdim yok. İki kere iki dört eder, yazın da dört kışın da dört. Bunun adı hakikattir gerçektir. Hakikatleri gerçekleri ters yüz etmeye kimsenin gücü yetmez. Biz onlar adına koşuyoruz. Bu neyi gerektiriyorsa onu yapacağız.


  http://www.radikal.com.tr/1135947113594760

  YORUMLAR
  (60 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Capulcu diyen basbakan... - 1umut2

  Kendi halkini surekli asagilayan bir basbakana hala "sayin basbakan" diyen insanlar bu adami hakediyor! Medeni bir ulkede böyle bir basbakan aninda istifa ederdi. Eger kendi iradesiyle istifa etmesydi, halk onu zorlardi. Demek ki bu halk bu tur zihniyet tarafindan yönetilmeyi hakediyor.Yeri gelmisken (hafizamda kaldigi kadariyle)bir hikaye anlatayim. Cok zengin bir adamin horozu kayip olur.Adam ogullarina "gidin horozu arayin" der, ogullari ise "bukadar zenginiz, bir horoz kayip olmus ne önemi var" derler ve horozu aramazlar.Cok gecmeden bir koyunlari kayip olur. Babalari "gidin horozu arayin" der.Ogullari yine aramazlar.Ardindan inekleri kayip olur ama babalari hala "gidin horozu arayin" dermis.Sonunda tek kizkardesleri kayip olur ve babalari derki "size demedim mi gidin horozu arayin". Bu ulkenin basbakani Mersin'de maddi Sikintilarindan dolayi derdini anlatmaya calisan vatandasi azarlayip "anani al da git" dedigi zaman, gereken cevabi verseydi, bu kibirli ve de köktendinci zatin hakaretlerine maruz kalmazdi!Bana yapilan tum hakaretleri Recep Tayyib Erdogan'a misliyle iade ediyorum!

  asıl derdi cami imis!! her yesil alana her koseye böyük böyük camiler - radi11

  dememkki AVM, hotel, opera, sadec gaz adirma icin mis. Seriat zihniyeti iste budur. Kuranzlikla hile ile seriat egemen kilamay calisyormus. Demekki Islam'dan Ismaci dan demokrasi demokrat olmaz.

  CAPULCU SENSIN! - ozgeatlas

  Demokrasiden anlamayan da sensin. Bunca yil militer sekulerizmin zulmu altinda ezilmissin hic bir sey anlamamissin! Gucden gozun donmus senin. Bu ulkenin padisahi degilsin! %50 oy oldiysan aldin cogunlugun diktatorlugu denen birsey de mi duymadin onca gezdin Amerika'yi!

  new world order - cimnimike

  sayin basbakanim sizde iyi biliyorsunuz yeni dunya duzeninin onune gecmek neredeyse imkansiz hele turkiyede bukadar cahil ve dunyada olup bitenden haberi olmayan insan toplulugu olunca neredeyse imkansiz gerci bu yazdiklarimida pek anlayan cikmiyacakta belki anlayan birileri cikar insallah

  Hala Ders Alınmamış - ramka

  Beş gündür süren ve yüzbinlerce insanın canı pahasına savunduğu hak ve özgürlük isteklerini birkaç çapulcu diye aşağılamak Esatların, Kaddafilerin, bütün diktatörlerin yoluna girmiş olmak demektir. AKP ve lideri demokrasiyi anlamamış durumda. Evet seçimi kazanmak, önemli bir adımdır; ama halkın yarısını görmezden gelerek, millet kavramının dışına iterek demokrat olunamaz ve ülke yönetilemez. Evet, Türkiye halkı, İstanbul'un öncülüğünde Erdoğan'a "one minute" demiştir. Bundan sonra düşünme sırası iktidarda.

  "Erdoğan: AKM yıkılacak, Taksim'e cami de yapılacak" - UygarTurkiye

  Halkin bu kadar assagilanmaya dayanmasi bile mucize...

  Dikta! - SaniBjk

  Başbakan bugün sadece kendi %50 sinin başbakanı olduğunu, kalanların düşüncelerini hiç bir şekilde umursamadığını göstermiştir. Bunun adı, çoğunluk diktasıdır.