Erdoğan: Anladıkları dilden konuşacağız

Erdoğan: Anladıkları dilden konuşacağız
Erdoğan: Anladıkları dilden konuşacağız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadelede en ufak bir zaafa veya rehavete yer olmayacağını belirterek, "Hangi dilden anlıyorlarsa o dilden kendilerine konuşmak suretiyle yola devam edeceğiz" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , çeşitli açılışlara ve toplantılara katılmak için perşembe gecesi geldiği memleketi Rize'nin Güneysu ilçesindeki son gününde akşam saatlerine kadar Merkez Mahallesi'ndeki villasından çıkmadı. Saat 18.00 sıralarında evinden çıkarak Dumankaya köyüne geçen Erdoğan, burada dedesi Tayyip Erdoğan ve ağabeyi Hasan Erdoğan'ın mezarlarını ziyaret ederek dua etti.

Daha sonra Güneysu ilçe merkezine gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , kendisini uğurlamak için gelen hemşehrilerine, cumhurbaşkanlığına ait otobüsün içinden kısa bir konuşma yaptı. Son günlerde yaşanan terör olaylarına değinen Erdoğan, şunları söyledi:

"İnşallah bu işin üstesinden er veya geç geleceğiz. En ufak bir zaafa yer olmayacak. Rehavete yer olmayacak. Hangi dilden anlıyorlarsa o dilden kendilerine konuşmak suretiyle yola devam edeceğiz. Dün de Çaykara'da şehit komiserimizin cenaze merasiminde söylediğim gibi; bu bir hak ve batıl mücadelesidir. Hak er veya geç galip gelecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın."
Erdoğan konuşmasının ardından hemşehrileriyle vedalaşarak karayoluyla Trabzon Havalimanı'na hareket etti.

RECEP, TAYYİP, ERDOĞAN KARDEŞLER İLGİ ODAĞI OLDU

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı uğurlamak için Güneysu ilçe merkezine gelen Yılmaz ailesi vatandaşların ve gazetecilerin ilgi odağı oldu.

Baba İzzet ve anne Emine Yılmaz ile çocukları 12 yaşındaki Recep, 16 yaşındaki Tayyip ve 18 yaşındaki Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı uğurlamak için akşamın erken saatlerinden itibaren Güneysu ilçe merkezinde beklediler.
DHA-Muhammet KAÇAR


  http://www.radikal.com.tr/141711714171171

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tuhaf - orkam esas

  Sanki kendisi herhangi bir dilden anlıyor. Bütün dünya, bütün vatandaşlar ona, her dilden , İslami terörünü besleme, Işide yardım etme, memleketi soyma, halkı bölecek kışkırtmalar yapma, çoluk çocuğu öldürme, şeriatçılık ve padişahçılık yapma, Cumhuriyeti yıkma, memleketi yağmalama, yoksulluğa sebep olma, terör yapma, çocukları öldürme, seçilemezsen çekil seçilen gelsin, demokrasiyi yıkma dedi, ama hiçbir dilden anlamadı. Sanıyorki kendisi değil, başkası anlamıyor.