Erdoğan: Ataköy'deki Pervari'de de olmalı ¦

Başbakan Erdoğan, milletvekili seçildiği Siirt'te, "Ataköy'de yapılanı Pervari'ye götürmedikçe, kendimizi görevimizi yapmış saymayız" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili seçildiği Siirt'te, "Ataköy'de yapılanı Pervari'ye götürmedikçe, kendimizi görevimizi yapmış saymayız" sözü verdi. Erdoğan, hava şartları el vermeyince Pervari'ye gidemedi.
Erdoğan, yapımı tamamlanan 40 kilometrelik Siirt - Baykan 'duble yol'unun açılışına katıldı. Valilik binası önündeki açılış töreni yoğun yağmur altında yapıldı. Erdoğan konuşmasına, "TBMM çatısı altında temsil etme şerefine eriştiğim bu güzel şehirde bulunmaktan, sizlerle aynı havayı, aynı heyecanı paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum" diye başladı. "Gönüllerinizin vekili olarak buradan hepinize tekrar söz veriyorum" diyen Erdoğan, şöyle konuştu:
"İstanbul'da yaptığımızı Siirt'e, Ataköy'de yapılanı Pervari'ye götürmedikçe kendimizi görevimizi yapmış saymayız. Bu iş bugünden yarına hemen, 48 saatte olacak iş değil ama sabırla, dirayetle, el birliğiyle bu ülkeyi baştan başa imar ettiğimiz günleri sizler de bizler de göreceğiz. DİE şubesini de Siirt'te açıyoruz."
Siirt'teki açılış ve incelemelerinden sonra Pervari'deki açılış törenine katılmak için kendisini götürecek helikoptere yönelen Erdoğan'ın aracı vatandaşlar tarafından durduruldu. Bunun üzerine Erdoğan bir taksi durağı içerisinde halkın sorunlarını dinledi. Erdoğan, Pervari'deki Devlet Hastanesi açılışı törenine ise kötü hava şartları yüzünden katılamadı.