Erdoğan: 'Barikatları kaldırın emrini ben vermedim'

Erdoğan: 'Barikatları kaldırın emrini ben vermedim'
Erdoğan: 'Barikatları kaldırın emrini ben vermedim'
Çankaya Köşkün'de düzenlenen Cumhuriyet resepsiyonuna katılan Başbakan Erdoğan Ankara'da çıkan olaylarla ilgili ilk kez konuştu.

"Polise barikatı kaldırın emrini ben vermedim.Cumhuriyeti Cumhur korur,yaşananlar Cumhuriyet mitinglerine benziyor; 8 ayrı yer gösterdik Kılıçdaroğlu beğenmedi, illegal örgütlerin peşine takıldı. Tenis turnuvasındaki protestocularla aynı kişiler, CHP kaybeder" dedi.

Emine Erdoğan’ın ilk kez Çankaya Köşkü’ndeki bir resepsiyona katılmasıyla ilgili de Erdoğan, "Eşlerle birlikte gelinmesi çok güzel. Daha önce de gelebilirdik ama böyle bir davet almadık... Bugüne kadar beni Emine hanımla buraya sokmayanlar utansın.." dedi.

'EŞLER ARASINDA GERGİNLİK’ İDDİALARI
"Benim eşimle Hayrünnisa Gül arasında hehangi bir tatsızlık, huzursuzluk olamaz. Bunlar yalan ve uydurmadır. Nifak tohumları sokmak isteyenler boşuna gayret içine girmesinler."


AÇ KALAN YOK
Başbakan Erdoğan , bazı cezaevlerinde açlık grevleri hakkında de değerlendirme yaptı.
"Aç kalan falan yok" diyen Erdoğan, "Adalet bakanım gitti, aç kalan yok, herkes her şeyi yiyor. Müdahale gerektiğinde yapılır" dedi.
Erdoğan, yaklaşan ABD seçimleriyle ilgili de, "Kafa kafaya gidiyorlar" derken, "Gönlümden ne geçiyor derseniz bende kalsın" şeklinde konuştu.