Erdoğan başkan adaylarını açıkladı

Erdoğan, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, aralarında Gaziantep, Samsun ve Diyarbakır büyükşehir belediye başkan adaylarının da bulunduğu 621 belediye başkan adayını açıkladı

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin yerel siyaset anlayışının 28 Mart'ta yapılacak yerel yönetimler seçimine yansıyacağını belirtti.
Erdoğan, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, aralarında Gaziantep, Samsun ve Diyarbakır büyükşehir belediye başkan adaylarının da bulunduğu 621 belediye başkan adayını açıkladı.
Erdoğan, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mücahit Can, Gaziantep
Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Asım Güzelbey ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Yusuf Ziya Yılmaz'ın aday gösterileceğini bildirdi.
Erdoğan, yaptığı konuşmada, AKP'nin yerel siyaset anlayışının yerel yönetim seçimlerine de yansıyacağını ifade ederek, aday belirleme aşamalarını anlattı.
Aday tespitinde kullanılan yöntemde yüzde yüz bir sonuç alınamayacağını, ancak bu yöntemlerle en ideale ulaşılmaya çalışıldığını belirten Erdoğan, AKP'nin ilk kez uyguladığı belde belediye başkanlarının il teşkilatınca belirlenme uygulamasını anımsatarak bunun demokraside atılımcılığın uygulaması diye nitelendirdi.
Erdoğan, daha sonra büyükşehir belediye başkan adaylarıyla fotoğraf çektirdikten sonra partinin yerel seçimler için yaptırdığı seçim otobüsüne geçerek, yetkililerden bilgi aldı.