Erdoğan Bayraktar Başbakan'ın sert uyarısına açıklık getirdi

Erdoğan Bayraktar Başbakan'ın sert uyarısına açıklık getirdi
Erdoğan Bayraktar Başbakan'ın sert uyarısına açıklık getirdi
Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar, Başbakan Erdoğan'ın Rize'de kendisini fırçaladığı yönündeki haberleri yalanladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın Rize’de kendisini fırçaladığı yönündeki haberleri yalanladı. Bayraktar, “Nereden neyi fırçalamış. Uyarıda bulundu. Uyaran benim amirim. Başkanımız olmanın yanında davamızın lideridir. Devlet terbiyesi içinde dinledim” dedi.

Bayraktar, Afganistan’ın 94. Bağımsızlık günü resepsiyonunda bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı. Başbakan Erdoğan ’ın kendisine, “Yollardaki siluet doğru, düzgün değil. Çok yüksek binalar yapılıyor. Yolların kenarında bu bize yakışmıyor” uyarısında bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

NEREYİ FIRÇALAMIŞ
“Arkadaşlar bakın devlet terbiyesi diye birşey vardır. Başbakan çağırıyor. Adam oturuyor ya eğileceğim ya çömeleceğim. Bana orada uyarıda bulunuyor. Herkes herkesi uyarabilir. Uyarana teşekkür etmek gerekir.

Sonra tekrar yanına gittim bir sürü konuştum onunla. Ya bu adam bizim liderimiz başbakandan öte. Kesinlikle öyle bir şey yok. Nereden nereyi fırçalamış. Diş fırçası mı atmış, ayakkabı fırçası mı atmış?

DEVLET TERBİYESİ GÖSTERDİM
Bir başbakan bir bakana bir şey söylediği zaman devlet terbiyesi içinde dinlemesi lazım, bakanın devlet terbiyesini göstermesi lazım. Bizim aldığımız terbiye onu gerektirir. Benim yaptığım odur. Başka bir şey değil.

Başbakanımız sıradan bir başbakan değil. Bana uyarıda bulundu. Uyarıda bulunana teşekkür edilir. Yaptığı uyarı, ‘Yollardaki siluet doğru, düzgün değil. Bu silueti düzeltelim. Bu yollara dikkat edelim. Çok yüksek binalar yapılıyor. Yolların kenarında bu bize yakışmıyor. En azından bundan sonra düzeltelim’ dedi. Beni uyardı. Ast da üstünü uyarabilir. Oradaki uyaran benim amirim. Benim başbakanım. Ben onun kabinesinin üyesiyim. Bizim yaptığımız işler demokratik ülkelerdeki devletlerde, bakanlar, başbakan adına iş yapar.

Recep Tayyip Erdoğan kabinesi, Recep Tayyip Erdoğan hükümeti. Ne yapacaktım yani? Adam oturuyor. Ya oturacak yer bulmam lazım ya eğilmem lazım. Nasıl yapacaktım. Çok gürültü var, tören var. Eğilmem lazım ki dediğini duyayım. Devlet terbiyesi önemli. Hiyerarşi önemli. Hiyerarşinin olmadığı yerde anarşi olur.”  http://www.radikal.com.tr/114795811479586

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bakanlar kabilesi - pes doğrusu

  Tabii, siz büyük reisin "kabilesinin" üyesisiniz. Elbette eğilip bükülecek, biat edeceksiniz.

  Yani...? - bektasoglu1975

  Yani diyor ki Erdoğan Bayraktar: Başbakan fırçalasa fırçalasa, anca benim dişlerimi ya da ayakkabılarımı fırçalar :))

  YALAKALIĞIN BU KADARINADA PES - pispor

  arkadaş seni adam fırçaladı ama sen diyorsun ki yok beni kargalar gagaladı şunu çok iyi bilmek gerekir ki bir başbakanda eğer devlet terbiyesi nizamı varsa o insanı o kadar kamera içinde ayağına getirtip diz çöktürmez Sayın Bayraktar adaşın sana o biçim badana çekti sen de ki yok

  siluet - cazcıh

  istanbul siluetini bozanları, tarihi dokuyu rant uğruna bozanları da böyle fırçalayabilseydi ne iyi olurdu!

  Devlet Terbiyesi - rockas

  Her şeyi geçtim sevgili dostlar da "devlet terbiyesi"ne güldüm. AKP'nin "ağız" sicili bu kadar bozukken, hele de Bayraktar'ın devlet geçmişi TOKİ ile sınırlı iken hangi devlet hangi terbiyesi? :)

  masterslave - jumpercoco

  Yıllar önce İbrahim Tatlıses'in yanında çalışan bir adam, İbrahim Tatlıses'den dayak yediği zamanda benzer cevaplar vermişti.İbrahim ağa hem döver, hem sever demişti.Davamızın lideri diyor.Bu dava dedikleri şey efendi köle ilişkisi üzerine kurulu, tüm toplumu köleleştirme faaliyetidir..Herhangi bir AKP'li dava liderine biat eder yoksa fırçasını yer,herhangi bir kadın kocasına biat eder yoksa erkek dayağı yer yada öldürülür.Herhangi bir vatandaş biat etmelidir yoksa anasınıda alır gider yada zaten ayaktakımı olduğu için söz hakkına sahip değildir.Ayaktakımı olan insanlar bir araya gelirlerse çapulcu olurlar.O zaman bu zihniyet korkar daha barbarlaşır, çünkü çapulcular, biatçı barbar zihniyet için tehlikedir, zira ayaktakımı artık biraraya gelmiştir.O halde şimdi biat etmeme çapulcu olma zamanıdır.