Erdoğan Bayraktar: Sevgiye ihtiyacım var!

Erdoğan Bayraktar: Sevgiye ihtiyacım var!
Erdoğan Bayraktar: Sevgiye ihtiyacım var!
TBMM Genel Kurulu'na ilk gelen Erdoğan Bayraktar oldu. Bayraktar, "Konuşmak istiyorum, hâlâ da istiyorum. Ama yakın arkadaşlarım, dostlarım konuşmamamın daha hayırlı olacağını söylediler. Arkadaşlar sevgiye ihtiyacım var" dedi. Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ise konuşmasını Meclis'te yazdı.

RADİKAL - Dört eski bakanla ilgili bugün TBMM'de yapılacak oylama öncesi bu isimlerin konuşup konuşmayacakları merak ediliyordu. Meclis iç tüzüğü eski bakanlara konuşma ve savunma hakkı yapma hakkı veriyorken, bugüne kadar hiçbir bakan oylama öncesi konuşmamıştı. Genel Kurul’a ilk gelen Erdoğan Bayraktar oldu.Bayraktar'dan sonra TBMM Genel Kurulu'na sırasıyla eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ve eski Bakan Egemen Bağış geldi. Güler'in konuşmasını Meclis'te yazdığı görüldü.

'SEVGİYE İHTİYACIM VAR'

Bayraktar  kısa olarak şunları söyledi: “Konuşmak istiyorum, hâlâ da istiyorum. Ama yakın arkadaşlarım, dostlarım konuşmamamın daha hayırlı olacağını söylediler. O yüzden konuşmayacağım. Arkadaşlar sizi sevdiğim için bunu açıklıyorum. Siz de beni sevin, sevgiye ihtiyacım var.”

EGEMEN BAĞIŞ: DUR BİR BAKALIM

. Egemen Bağış, Meclis'e geldiğinde gazetecilerin ''Konuşacak mısınız?'' şeklindeki sorusuna ''Dur bir bakalım. Duruma göre. Siyasetçilerin duruma göre A, B, C planları vardır'' yanıtını verdi. Bağış, ''Nasıl bir sonuç bekliyorsunuz'' sorusuna ''Yüce Meclis'in takdiridir. Hayırlısı olsun'' cevabını verdi. 

İŞTE GÜLER'İN KONUŞMASI

 Genel Kurulu'na gelen eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in TBMM Başkanlığı'na vereceği konuşma yazısını yazdığı görüldü. Hürriyet'te yer alan habere göre Güler yazısında şu ifadeleri kullandı: "Sayın Başkan, Soruşturma Komisyonu'na verdiğim sözlü ve 41 sayfalık yazılı savunmama ilave edeceğim başkaca bir..."

(Yüce Divan oylaması görüşmeleri sırasında TBMM sıralarının büyük bölümünün boş olması dikkat çekti.)
(Ümit KOZAN-Fırat KESKİNKILIÇ/ANKARA/DHA)

Yüce Divan oylamasında CHP cep telefonu yasağı, MHP teknik takip istedi


Demirtaş, '12 yaşındaki çocuğu öldüren' fişeği gösterdi!

Yurtdışına giden Davutoğlu ve bakanların yerine kim oy kullanacak?