Erdoğan: Belediye borcu silinmeyecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından gündeme getirilen, diğer AKP'li belediye başkanlarının da destek verdiği borçların silinmesi önerisinin önüne set çekti.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından gündeme getirilen, diğer AKP'li belediye başkanlarının da destek verdiği borçların silinmesi önerisinin önüne set çekti. Erdoğan, "Böyle bir şeyi sakın aklınızdan geçirmeyin" dedi.
AKP'nin büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanları dün Ankara'daki Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda bir araya geldi. Büyükşehir belediye başkanları adına konuşan Gökçek, belediyelerin bazı borçlarının silinmesini bazılarının ise yeniden yapılandırılmasını istedi. Gökçek'in bu önerisi salonda bulunan 1750 belediye başkanı tarafından desteklendi. Kürsüye çıkan Erdoğan, bu öneriye sıcak bakmadığını şu sözlerle ifade etti: "Tamam borç sıkıntınız var, ancak biz de Türkiye Cumhuriyeti'ni idare ediyoruz. Şunu bilin; mali disiplinden taviz vermeyiz. Sıkıntılarınızı en yakından biz biliyoruz. Sebepler ortada. Eğer biz bunu kaldırırsak, geçmiş dönemde olduğu gibi krizler yaşarız. Belediyelerin diğer borçları ile ilgili bir çalışma yapılıyor."