Erdoğan: Bu hırsızlar bizi mal sahibi yaptı

Erdoğan: Bu hırsızlar bizi mal sahibi yaptı
Erdoğan: Bu hırsızlar bizi mal sahibi yaptı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçmişteki başörtüsü yasağı nedeniyle çocuklarını yurtdışında okutmak zorunda kaldığını hatırlatarak, "Ama ne oldu, bu tür hırsızlar bizi mal sahibi yaptı. Bu evlatlarımız da dışarıda gayet iyi yetiştiler" ifadesini kullandı. Sultanahmet'teki canlı bomba saldırısına da tepki gösteren Erdoğan, "Kenan kardeşimin ne suçu vardı? Ne yapmak istiyorsunuz" diye sordu.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Kampüsü ve Sağlık Temel Bilimleri Binası açılış töreni katıldı.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:
"Zihinleri geliştirmesi gereken üniversitelerin, zihinleri formatladığı süreçlerden geçtik. Ben çocuklarımı Türkiye ’de okutamadım. Başörtüsü ve katsayı engeline takıldılar.

ÇOCUKLARIM GAYET İYİ YETİŞTİ

Ama ne oldu, bu tür hırsızlar bizi mal sahibi yaptı. Bu evlatlarımız da dışarıda gayet iyi yetiştiler. Özgüvenleri daha yüksek şekilde anavatana döndüler.

İlim Müslümanın yitiğidir. Nerede görürsek almalıyız. Öğrencilerimizi Japonya’ya göndermemiz gerekiyorsa oraya göndereceğiz. Rusya’ysa Rusya’ya, Maltaysa Malta’ya göndereceğiz.

Dün Sultanahmet’te olanı gördünüz. Bir kadının canlı bomba olarak yaptığı saldırıyla bir polisimiz şehit oldu. Kenan kardeşime Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine başsağlığı diliyorum. Diğerine bir şey demeyeceğim tabi. Yaralı polisimize de acil şifalar diliyorum.

BU KADIN NASIL BU HALE GELDİ

Bu kadın nasıl bu hale geldi. Kenan kardeşimin ne suçu vardı. Orada böyle bir şey yaparak turistlerin gelmesini engellemek için mi yaptı: Dolmabahçe'de de böyle bir saldırı oldu.
Ne yapmak istiyorsunuz. Elinize bunu yaparak ne geçecek. Bunları yaprak ideolojilerinizi bu ülkeye egemen olacağını mı düşünüyorsunuz.