Erdoğan: Bu ülkenin 1 metrekaresi dahi kimsenin istilasına girmemiştir

Erdoğan: Bu ülkenin 1 metrekaresi dahi kimsenin istilasına girmemiştir
Erdoğan: Bu ülkenin 1 metrekaresi dahi kimsenin istilasına girmemiştir
Başbakan Erdoğan, şehit yakınları ve gazilere verdiği iftar yemeğinde yaptığı konuşmada 'Hakkari elden çıktı' iddialarını değerlendirdi

Başbakan Erdoğan, şehit yakınları ve gaziler için düzenlenen iftar yemeği sonrasındaşehit ve gazi yakınlarına seslendi. Konuşmasında Hakkari'de devam eden operasyonlar başta olmak üzere terörle mücadeleye değinen Erdoğan, isim vermeden HEPAR Genel Başkanı ve emekli tuğgeneral Osman Pamukoğlu'nu eleştirdi.

Terörle mücadeleden vazgeçilmeyeceğini söyleyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Bakın sevgili kardeşlerim bu kutsal ocaktan çıktıkları halde, bazı televizyon kanallarına çıkmak suretiyle, filanca ilimizin artık elden çıktığını söyleyecek kadar seviyesiz insanlar bu ülkede. Bunlar generallik seviyesine yükselmiş insanlar. Böyle seviyesizlik olur mu? Böyle seviyeden muaf insan olur mu? Bu ülkenin 1 metrekaresi dahi kimsenin istilasına girmemiştir, girmeyecektir."

Pamukoğlu, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında "Hakkari elden çıktı" açıklamasında bulunmuştu.

'TERÖRİSTLER SALDIRIYOR DİYE MECLİSİ NASIL TOPLARIZ'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , CHP 'nin Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırmasıyla ilgili olarak ise 'Teröristler bize saldırıyor diye biz Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni nasıl toplarız, şu anda zaten terörle mücadele içindeyiz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , CHP'nin, 14 Ağustos'ta TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağırdığını hatırlatarak, “Biz, terörle mücadele ederken, onlar da terör örgütünün ağzıyla bizimle mücadele ediyor. Açık söylüyorum, biz terör örgütüne motivasyon sağlayacak hiçbir girişimin içinde olmayız. Ne demek ya, şu anda Şemdinli'de teröristler, terör örgütü bize saldırıyor diye biz Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bundan dolayı nasıl toplarız. Biz, şu anda zaten terörle mücadele içindeyiz” dedi.

BDP ’NİN KUYRUĞUNA TAKILDI’
Bizdeki muhalefet, ‘Acaba biz, bu iktidarı nasıl zayıf düşürürüz’ diye farkında olmadan veya bilerek, bunlar ne yazık ki bölücü terör örgütünün değirmenine su taşımışlardır. Terörden nemalanmak, oradan siyasi rant elde etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Ana muhalefet partisi bizim tüm önerilerimizi, girişimlerimizi elinin tersiyle iterken, şu anda terörün, terör örgütünün uzantısı partinin kuyruğuna takılarak aynen bu minval üzerine devam ediyor. Biz, terörün siyasi gündemi şekillendirmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Onun için de asla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki böyle bir toplantıya katılmayacağız.

‘3 BİN SİVİL ÖLSE BİLE ÇEKİLMEYİN’
Telsizle talimat gönderiyorlar. 3 bin sivil ölse de Şemdinli’ye girin, orada kalın, ‘ölün ama geri dönmeyin’ talimat bu. Çukurca’da etkisiz hale getirilen teröristlerin otopsileri yapıldı. Çukurca’da ölen 3 teröristin bakıyorsunuz 16-17 yaşında kız çocukları olduğu ortaya çıktı. Bunları kullanıyorlar. Bunların eline el bombası vermek suretiyle en ön saflara sürdükleri öğreniliyor. Benim Kürt kardeşimin bunu iyi görmesi lazım.” (ajanslar)