Erdoğan: Bunlar sanatı sanat için yaparlar

Erdoğan: Bunlar sanatı sanat için yaparlar
Erdoğan: Bunlar sanatı sanat için yaparlar

Erdoğan AK Parti il kongresindeki konuşmasında ülke gündemindeki konulara kısa kısa değindi

Tiyatroların özelleştirilmesiyle ilgili kararı eleştirenlere tepki gösteren Erdoğan, "Bunlar sanatı toplum için yapmazlar. Sanatı sanat için yaparlar" diye konuştu

12 Şubat Stadyumu'nda düzenlenen İl Kongresi'nde konuşen Erdoğan, tiyatroların özelleştirilmesiyle ilgili kararı eleştirenlere tepki gösteren Erdoğan, "Bunlar sanatı toplum için yapmazlar. Sanatı sanat için yaparlar" diye konuştu

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:
Yurtiçinde ve yurtdışında Ak Parti hakkında yorumlar yapılıyor. Önyargıyla hareket ettiler. Asılsız iddiaları, karalamaya çalışanları gördük ve hepsini alt üst ettik.

Her türlü demokrasi dışı müdahaleye göğüs gerdik. AB'ye tam üyelik için en kararlı adınları attık. Tavizsiz şekilde kararlılıkla yürüdük. Çetelerin kirli girişimlerine karlı çıktık. Hiçbir ayrımın içinde olmadık.
Biz tek millet dedik, tek bayrak dedik. Kimsenin dinine göre davranmadık.

KİMSENİN KILIK KIYAFETİNE KARIŞMADIK
Biz millete efendi değil hizmetkar olmaya geldik. Kimsenin kılık kıyafetine karışmadık karışmayız.

75 MİLYONUN GÜVENCESİYİZ
Yediğini içtiğine karışmadık, karışmayız, karışmak isteyeni de engelleriz.

75 milyonun yaşam güvencesi elimizdedir.

Düşünce özgürlüğünü genişleştik.

4+4+4 EĞİTİM SİSTEMİ
İstediğin yere çocuğunu gönderebileceksin, ayrım olmayacak. İşte biz bu adımı attık.

Her yerden "Allah sizden razı olsun" cümlelerini duyuyorum. Muhalefetin genel başkanı, eğer dürüstsen hukukta bir kaide var; iddianı ispatla mükellefsin.

20 milyar bir yolsuzluk varsa, hangi belge var neye göre bundan bahsediyorsun. Bu iddiayı ispatlayamazsan bu bizim lugatımıza çirkin bir şekilde oturur.

Çünkü sen bu kadar dürüst bir iktidara çamur atamazsın. Seni Kahramanmaraş'ta münferit ilan ediyorum.

Bu kervan yürüyor Kılıçdaroğlu yürüyor.

TİYATROLARIN ÖZELLEŞTİRİLMESİ
Tiyatro tartışması değildir. Mesele çok başka. Kendilerine küçük rant alanları oluşturmuş seçkincilerin millete tepeden bakma meselesidir.

Bunlar tanzimattan bugüne kadar her şeyi kendilerinin bildiğini iddia ederler. Bunlar kendi ürettiklerinin yüksek sanat olduğunu iddia ederler.

Bu seçkinciler sanatın tapusunun kendi ellerinde olduklarını zannederler. Bunlar sanatı toplum için yapmazlar. Sanatı sanat için yaparlar…

Bunlar kendi kast sistemlerine başkalarının girmesine asla izin vermezler. Hem şehir tiyatrosundan maaş olacak, sonra dizide oynayacak para alacak, nemalanacak.

Niyetlerini açık etmeye başladılar. Rahmetli Cem Karaca zamanında bunlara gerekli cevabı verdi: "Bunlar aydın değil, bunlar yarım porsiyon aydın" dedi.
Sanattan sadece kendileri anlar. Milletin kültürünü beğenmezler.

Yıllarca karikatürlerle aşağıladılar milleti. Finansmanı devletten aldılar, milleti aşağıladılar. Geçen sene devlet tiyatrosuna harcanan para 140 milyon TL. Gelir ise 4 milyon TL.

Kusura bakmasınlar. Çok bilmiş tavırlarıyla, millete parmak sallayarak azarlama dönemi atık geride kaldı.

Halkı bir kaşık suda boğma dönemleri geride kaldı. Milleti küçümseme, milleti hizaya sokan dönemi geride kaldı.

Tarihe kavuştu. Milletin parasını, vergisini alıp ondan sonra da milletin tercihlerini aşağılama dönemi kapandı.

Buyursunlar sırtlarını artık devlete değil o aşağıladıkları millete dayasınlar.
Biz diyoruz ki özgürce hareket et. Biz sahneleri size tahsis ederiz, destekleriz ama şu ana kadar alıştığınız sistem olmayacak.

Senaryoları beğenirsek sponsor da ayarlarız.

DEVLET SAHNEDEN ÇEKİLİYOR
Özel olun, özerk olun. Artık devlet tiyatro sahnesinden çekiliyor. Buydun siz tiyatro sahnesine kalın. Tahrik umutları tükenince tahkire başladılar.

TSK HAKKINDA YAZILANLAR
TSK'ya yapılan hakaretler kendini bilmezliktir. Nam salmış bir orduya ağzı alınmayacak hakaretler yapmak saygısızlıktır.

Ordunun şerefli mensuplarına yapılan hakaretler ahlaksızlıktır, kendini bilmezliktir. Yarım porsiyon aydın zihniyeti işte budur.