Erdoğan: Bunları sandığa gömmeye var mısınız?

Erdoğan: Bunları sandığa gömmeye var mısınız?
Erdoğan: Bunları sandığa gömmeye var mısınız?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aksaray mitinginde muhalefet partilerinden bahsettiği sırada kalabalıktan yükselen 'yuh' sesleri üzerine, "Bu yuhları 10 gün sonra sandığa gömmeye var mısınız?" çağrısında bulundu.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Aksaray mitinginde yaptığı konuşmada, muhalefeti sert bir dille eleştirdi. Erdoğan’ın konuşmasında şu konular öne çıktı:

“Şimdi ana muhalefetin lideri çıkmış... Yuhalamayın be. Bu yuhları 10 gün sonra sandığa gömmeye var mısınız?

Şimdi çıkmış dağdan birileri konuşuyor. İmralı islamı çok iyi bilirmiş. Ya bunlar atesit, bunlar Zerdüşt. Bunlar değil mi, Taksim kabemizdir diyenler. Bunlar benim meydanlarda gösterdiğim Kürtçe mealli Kuranı Kerimi ‘Diyanet İşleri bir tane hazırlattı ve Cumhurbaşkanına gönderdi’ dediler. Bunlar değil mi zorunlu din derslerini kaldıracağız diyenler?

Ana muhalefetin lideri yüzyılın projesi dedi. Sürekli görüşüyoruz bize destek veriyor dediği ekonomi bakanı bile beğenmemiş bu projeyi. Ana muhalefetin başındaki imam hatipleri kapatacağız dedi. Fakat Kayseri’ye gitti, dedi ki ben böyle bir şey demedim. Halbuki seçim beyannamesinde var.

Seçim günü gelmeden emeklilerle ilgili vaadinden cayabilir.

Doğan medyası ve bazı uluslararası medya kuruluşları bu çatının pazarlamasını yapıyor. Ne vaat ediyorlar, imam hatipe kilit vurmayı, muhalif basını susturmayı, iş adamlarının mal varlığına el koymayı. Bir de biz zaten üniversite harçlarını kaldırmışız, diyorlar ki biz harçları kaldıracağız.

Ve var olan bakanlıkları kuracağız diyorlar. Bak baskı yapma, baskı yapma, baskı yapma bırak. Hür iradesini herkes kullansın. Ben de onları selamlıyorum. KPSS yolsuzluğuyla milletin evlatlarının geleceğini çalmış şantajcı montajcı ihanet şebekesinin sırtını sıvazlıyorlar.

Mısır’da darbecileri desteklemeyi, İsrail’e göz kırpmayı dış politika diye sunuyorlar. Şimdi bak bütün bunlar hep bu arada oluyor. Ne olursa olsun şunu bilmemiz lazım hangisi bu milletin faydasına olacak işler? Zaten bunların böyle bir derdi yok.”