Erdoğan: Çalma devri bitti

Başbakan Tayyip Erdoğan, seçmene 'AKP'li başkanlarla daha iyi hizmet alacağı' mesajını vererek partisine oy istedi.

MUŞ - Başbakan Tayyip Erdoğan, seçmene 'AKP'li başkanlarla daha iyi hizmet alacağı' mesajını vererek partisine oy istedi. Erdoğan, "Frekansların uyumu çok önemli. Bir belediye başkanı heyecanını yakalayabiliyorsa daha başarılı oluyor" diye konuştu.
Erdoğan dün Bingöl ve Muş'ta halka hitap etti. İlk kez CHP'ye çatmayan Erdoğan, Bingöl'de 'modern hırsızlar' diye nitelendirdiği hortumcuların yıllarca çaldığını belirterek, "Artık o devir bitmiştir. Bu kış 1.5 milyon aileye kömür dağıttık. Bundan Bingöl'deki 22 bin aile yararlandı. Bu nereden geldi, hortumculara giden kaynaktan" dedi.
Başbakan Erdoğan, Bingöl'de 1 Mayıs'ta meydana gelen depremden sonra yapılan 2 bin 16 kalıcı konuttan, yapımı tamamlanan 380 konutun anahtarını dağıttı.
Daha sonra Muş'a geçen Erdoğan, "Alparslan diyarı Muş'un saygıdeğer insanları" hitabıyla başladığı konuşmasında Muş'ta kişi başına düşen milli geliri 'tam bir felaket' olarak nitelendirdi. Erdoğan şöyle konuştu:
"Bunları asla bir tehdit, sizlere yönelik saygısızlık olarak telakki etmeyin. Ancak frekansların uyumu çok önemli. Bir belediye başkanı senin heyecanını yakalıyorsa daha başarılı oluyor. Yakalayamıyorsa maalesef olmuyor."