Erdoğan: Camilerden silah çıkıyor

Erdoğan: Camilerden silah çıkıyor
Erdoğan: Camilerden silah çıkıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müftülere hitaben yaptığı konuşmada, "Şimdi camilerimizden silahlar çıkıyor, camilerimiz elden gidiyor" dedi. Müslümanım diyelerin Müslümanları öldürdüğünü anlatan Erdoğan "Zaman zaman ben de sert olabiliyorum ama ciğerler yanınca o raddeye getiriyorlar" diye konuştu.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Külliyesi’nde müftülere hitap etti. İslam aleminin gözünün Türkiye ’nin üzerinde olduğunu belirterek, “Müslümanların umudu Türkiye’dir. Bunun için öncelikle bizim kendimize çeki düzen vermemiz gerekiyor” çağrısı yaptı ve ekledi: “Şimdi camilerimizden silahlar çıkıyor, camilerimiz elden gidiyor”.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Din adamlarına sadece ‘ölü yıkayıcı’ gözüyle bakıldı. İmam Hatip döneminde hocalarımız bize ‘Ne yaptınız yahu? Siz de ölü mü yıkayacaksınız?’ diyordu. Mevlam bizleri buralara tahsis etti. Televizyonlarda, dizilerde kötü imaj yüklendi ve olumsuz algı oluşturuldu. Hâlâ da devam ediyor.
O dönemin lideri olan şahıs ‘ölü yıkayıcısı kurları açılmasını istiyorum’ dedi. Hamdolsun o sıkıntılı günler geride kaldı. Yeterli mi, bence değil. İmam Hatip daha nitelikli olması lazım. İlahiyat Fakültesi’nden çok daha nitelikli gençlerin yetişmesi lazım.

Erdoğan kritik görüşme sonrası Twitter'dan mesaj verdi

MERHAMET ADETA İSLAM ALEMİNDEN ÇEKİLDİ

Türkiye’nin bu yeni döneminde din adamlarımızın da sorumluluk alanı genişlemiştir. Sizlerden çok daha fazla gayret bekliyorum.
Merhamet adeta İslam aleminden çekildi. Kardeşin kardeşe kinle baktığı günlerdeyiz.

ZAMAN ZAMAN BEN DE SERT OLABİLİYORUM

Müslümanım diyen Müslümanı öldürüyor. O bakımdan ilim İslam dünyasından kaçmış, yerini cehalete bırakmıştır. Biz cehaleti okuma-yazma bilmemek olarak tanımlarsak en büyük cehaleti göstermiş oluruz. Cehalet, Hak’ı tanımamak.

Taş gönüllerden zehirler saçılmaktadır. Allah ve peygamber sevgisi olan hiç kimse Müslüman kardeşine zulüm etmemelidir. Zaman zaman ben de sert olabiliyorum ama ciğerler yanınca o raddeye getiriyorlar Allah’ın evinden gönüllerini uzaklaştıranlar kendilerine farklı kıbleler buluyorlar. Bu kaos içerisinde bir huzur ve güven adası durumunda bulunsa da Türkiye de etkilendi.

CAMİLER ELDEN GİDİYOR

Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan kardeşlerime çok büyük sorumluluklar düşüyor. Şimdi camilerimizden silahlar çıkıyor, camilerimiz elden gidiyor.
İslam aleminin gözü Türkiye’nin üzerindedir. Müslümanların umudu Türkiye’dir, sizlersiniz. Hiç şüphesiz din Allah’ındır. Biz ona layık olmaya çalışmakla mükellefiz.


  http://www.radikal.com.tr/141848914184893

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  akp nin arka bahçesi - siyamsiyam

  camiler zaten millletin camisi olmaktan çıktı.diyanet akp nin,camiler akp nin bürosu,imamların çoğuda akp nin namaz kıldırma memuru.utanmasalar hutbede vaazda akp açık açık oy isteyecek hatta hutbeleri bile recep tayyip erdoğan adına irad edecekler.halkımız yine iyi sabrediyor.yoksa her cuma camilerde olay çıkması işten bile değil.bu milletin camilerine siyaseti sokup belli bir zümrenin propagandası ile kirletenlerin ahirette hesabı çok zor olacak.

  çok mu zor - hale

  evet belki çok zor ama imkansız değil. en azından tarafsız basınrte nin haberlerini yayınlamayabilir. doğrusu ben ne dediğinden ne yaptığından hiç haberdar olmak istemiyorum. çünkü artık bunun hiç önemi yok. benim gibi yüzünü bile görmeye dayanamayanlar var. en iyisi onu yok saymak ve hiç önemsememek.

  geçmiş olsun - user828088

  Hangi camiden silah şıkmış, sllahları kim koymuş, kim ölmüşte kim yıkamış. geçmiş olsun.