Erdoğan: CHP hazımsız

AKP'nin 3. yılında 3 bin fidan dikilmesi etkinliğine katılan Başbakan Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediyeler Kanunu'nu Anayasa
Mahkemesi'ne götüren CHP'yi eleştirdi. Erdoğan, "Böyle hazımsızlık olmaz. Bunların ülkeyi kalkındırmak gibi bir dertleri yok" dedi.

İSTANBUL - AKP'nin 3. yılında 3 bin fidan dikilmesi etkinliğine katılan Başbakan Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediyeler Kanunu'nu Anayasa
Mahkemesi'ne götüren CHP'yi eleştirdi. Erdoğan, "Böyle hazımsızlık olmaz. Bunların ülkeyi kalkındırmak gibi bir dertleri yok" dedi.
Başbakan Erdoğan, İstanbul İl Başkanlığı'nın, AKP'nin 3. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında TEMA Vakfı'yla birlikte dün Esenler Tekstilkent civarına 3 bin fidan dikilmesi etkinliğine katıldı. AKP'nin 14 Ağustos 2001 yılında kurulduğunu hatırlatan Erdoğan, son zamanlarda arka arkaya gelen tren kazaları nedeniyle Ankara'daki törenleri iptal ettiklerini söyledi.
Törende belediye başkanlarına mesajlar gönderen Erdoğan, "Kaçak yapıları acımaksızın yıkmalısınız. Yarın, Allah göstermesin, herhangi bir depremde veya farklı bir olayda acınacak hale geliriz, yöneticiler ve vatandaşlar olarak. Ondan sonra ağlamanın anlamı yok" diye konuştu.
'Bunlar damdan düşmemiş'
Erdoğan, yeni Büyükşehir Belediyeler Kanunu'na da değinirken, CHP'yi şöyle eleştirdi: "Böyle hazımsızlık olmaz. Türkiye'nin zaman kaybına ihtiyacı yok. Yazıktır, ülke kaybediyor. Ben belediyeden geldim. Çektiğim çileleri ben biliyorum. Bunlar damdan düşmediği için bunu bilmiyorlar. Ülkeyi kalkındırmak gibi bir dertleri de yok zaten." Erdoğan, ayrıca, "Yargı üzerine düşeni yapmalıdır, yapacaktır" dedi.