Erdoğan-Davutoğlu zirvesi bitti, Davutoğlu görevi iade etti

Erdoğan-Davutoğlu zirvesi bitti, Davutoğlu görevi iade etti
Erdoğan-Davutoğlu zirvesi bitti, Davutoğlu görevi iade etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu kabul etti. 1 saat 25 dakika süren kritik görüşmede Davutoğlu hükümeti kurma görevini iade etti.

RADİKAL- Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet kurma çalışmaları kapsamında CHP ve MHP liderleriyle yaptığı koalisyon toplantıları sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'la bir araya geldi.

Genelkurmay Başkanlığı karargahındaki Genelkurmay Başkanlığı devir teslim töreninin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Davutoğlu'nu burada kabul etti.    

YSK'dan erken seçime ilişkin önemli karar


DAVUTOĞLU GÖREVİ İADE ETTİ

Saat 19.55'de başlayan ve 1 saat 25 dakika süren kritik kabulde Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 9 Temmuz'da aldığı 63. Hükümet'i kurma görevini, iade etti.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na hükümet kurma görevi vermeyecek iddiası
CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Kabulün ardından Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Sayın Davutoğlu, Sayın Cumhurbaşkanımıza, tüm gayretlerine rağmen güvenoyu alacak bir hükümet kurma imkânını bulamadığını beyan ederek, kendisine verilen görevi iade etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız da Sayın Davutoğlu'na söz konusu gayretlerinden dolayı teşekkür etmiştir.

(AA)


  http://www.radikal.com.tr/141776014177601

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Nasil oyaladik ama..... - mehmet1999

  Nasil oyaladik ama diye dalgalarini gecmislerdir. Meclis cogunlugunu kaybeden RTE rahat durmaz, duramaz. Erken veya kendi deyimiyle "begenmedik" tekrar secim icin ucuz taktikler bunlar. Eger AKP disinda bir hukumet kurulur, secimler onumuzdeki yil yapilir ve secim kanunu, yolsuzluklarin sorusturmasi, vb duzeltmeler bu sirada yapilirsa AKP'nin ulkeyi getirdigi ucurum daha iyi belli olur, AKP ve RTE'nin kendini duzeltmesi icin muhalefette muhasebe yapma zamani olur.