Erdoğan: Derin devlet bitmedi

Erdoğan: Derin devlet bitmedi
Erdoğan: Derin devlet bitmedi
Tunus Başbakanı ile yaptığı ortak basın toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan; "Derin devletle 'Bunu tamamen sildik bitirdik yok ettik' böyle bir iddianın içinde olmam mümkün değil" dedi

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:


Böcek konusunu isterseniz devam ettirmeyelim. İkiden üçe çıkmış anlaşılan artmaya devam edecek. Bu tür konularla mücadelemiz devam edecek.

Derin devletle ‘Bunu tamamen sildik bitirdik yok ettik’ böyle bir iddianın içinde olmam mümkün değil. Dünyada hiçbir ülkenin derin devletini yok ettiğine inanmıyorum. Her ülkenin içinde derin devleti vardır. Bir virüs gibidir bu ve uygun ortamı bulduğunda ortaya çıkar ve yapmak istediğini yapmaya çalışır.

Bir konuyu tezekkür etmeye sizleri davet ediyorum. Demokrasilerde eleştirinin en doğal hak olduğunu ifade ettim. Ama eleştiri hiçbir zaman gücünü şiddetten almamalıdır. Bir eleştiri gücünü şiddetten alıyorsa bir Başbakan olarak ben onun karşısına dikilirim. Bu ister rektör ister akademisyen olsun.

Bir öğrenci üniversitenin kampüsünü terör alanına çeviriyorsa hiç kimse kalkıp bunları samimi havada bir protesto bir eylem olarak değerlendiremez.

Bunu söyleyen profesörler, akademisyenler bana göre o mesleği bıraksınlar ve şiddetten gücünü alan kişiler olarak yollara düşsünler.

Güvenlik güçlerimiz görevlerini yapmışlardır ve bu görevlerindeki başarıları sebebiyle güvenlik güçlerimizi kutluyorum.

Ayrıntılar sürecek....