Erdoğan: Diyarbakır tamam inşallah...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da DEHAP'a gönderme yaparken vatandaşlara, "Diyarbakır beş yıl daha kaybetmesin" diye seslendi.
Erdoğan, AKP'nin Şanlıurfa mitinginde, partisinin üç kırmızı çizgisini
"Bölgesel, ırka ve dine dayalı milliyetçiliğe karşıyız" diye özetledi.
Haber: ERGUN AKSOY / Arşivi

DİYARBAKIR - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da DEHAP'a gönderme yaparken vatandaşlara, "Diyarbakır beş yıl daha kaybetmesin" diye seslendi.
Erdoğan, AKP'nin Şanlıurfa mitinginde, partisinin üç kırmızı çizgisini
"Bölgesel, ırka ve dine dayalı milliyetçiliğe karşıyız" diye özetledi. İstasyon Meydanı'nda kalabalık gruba seslenen Erdoğan, ad vermeden DEHAP'a yüklendi. Erdoğan, "Gücüm yetse semaya 'Tamam inşallah' diye yazsam" diyerek şöyle devam etti: "Ben Diyarbakır âşığıyım. Sizler benim canım, ciğerimsiniz. Diyarbakır'ın son beş yılı heba olmuştur. Gelin, bir beş yıl daha kaybetmeyin. Birlik ve beraberlik sağlayın. Ben vatandaşlarım arasında ayrım yapmam. Amacımız Diyarbakır'ı modern bir şehir haline getirmektir. Cahiliye dönemini kapatın. Bir olalım, birlik olalım."
'Fişleme sorumlusu bulunmalı'
Erdoğan, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın (KKK) kaymakamlıklara gönderdiği fişleme yönergesiyle ilgili ilk kez konuştu ve "Sorumlular bulunmalı" dedi.
Erdoğan dün Diyarbakır'da katıldığı Teke Tek programında şunları söyledi: "Benim haberim yok. Vali'nin, Kuvvet Komutanı'nın ve 1. Ordu Komutanı'nın da haberi olmadığını öğrendim. Haberlerinin olmaması bu işin temize çıkacağı anlamına gelmez. Hangi birim yaptı, adımlar atılmalı. Gerekli adımların atılacağına inanıyorum. Bir araya geldiğimizde görüşeceğiz. MGK'nın gündeminde bu konu yok."