Erdoğan: Dünkü netice belirleyici değil

Erdoğan: Dünkü netice belirleyici değil
Erdoğan: Dünkü netice belirleyici değil
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de koalisyon görüşmelerini ve erken seçim ihtimalini değerlendirdi. MHP lideri Devlet Bahçeli'yi muhatap almadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti ile CHP 'nin koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması ile ilgili sorulara ''Netice belirleyici değil. Başbakan, MHP ile görüşecek'' dedi. Bahçeli'nin sözleri hatırlatılan Erdoğan, ''Bahçeli'yi muhatap almayacağım: Şahsıma, ailemle ilgili edep sınırlarını çok aşan ifadeler kullanmıştır'' yanıtını verdi. Bahçeli, CHP ile koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanmasının ardından randevu talep eden Başbakan Davutoğlu'na ''MHP, AKP 'yle görüşmeye daha önceki şartları saklı ve baki kalmak kaydıyla açıktır'' yanıtını vermişti. Bahçeli'nin şartlarında öne çıkanlar arasında 17-25 Aralık dosyasının açılması ve Bilal Erdoğan dahil herkesin yargıya gitmesi de var.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin gündemle ilgili sorularına şu yanıtları verdi:

Hangi alanlar içerisinde çalışmam gerektiğini gayet iyi bilirim. Siyasi mazilerini de çok iyi bilirim

BAHÇELİ'Yİ MUHATAP ALMAYACAĞIM

Bahçeli edep sınırlarını aştı. Bahçeli'yi muhatap almayacağım: Şahsıma, ailemle ilgili  edep sınırlarını çok aşan ifadeler kullanmıştır. O yüzden muhatap almıyorum.

Onunla ilgili bütün süreçler yasaldır. Sonuna kadar kullanacağım yasal haklarımı....

AK PARTİ - CHP GÖRÜŞMESİNİN OLUMSUZ SONUÇLANMASI

Dünkü netice aslında belirleyici bir netice değil.

DAVUTOĞLU'NUN BAHÇELİ'DEN RANDEVU TALEP ETMESİ

Başbakan MHP ile görüşüp sonuca bakacak. Bu görüşmeden sonra nasıl bir tablo ortaya çıkar onu o zaman görüp, ona göre nihai durumu değerlendirmemiz gerekiyor

ŞARTLAR ÇOK DEĞİŞTİ

(Hükümet kurma görevinin CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu 'na verilmesi seçeneği)Şartlar çok değişti, nihai noktayı görelim ondan sonra kararımızı veririz

DİYENLER İSPAT ETMELİ

'Müsebbibi Erdoğan' diyenler ispat etmeli. Sonuçta etkim olduğunu söyleyenler sözlerini ispatlayamadı.