Erdoğan: Erkek evlatlarım da faaliyette bulunacaklar yeter ki devletle iş yapmasınlar

Erdoğan: Erkek evlatlarım da faaliyette bulunacaklar yeter ki devletle iş yapmasınlar
Erdoğan: Erkek evlatlarım da faaliyette bulunacaklar yeter ki devletle iş yapmasınlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'den sonra Trabzon'da toplu açılış töreninde konuştu. "Erkek evlatlarıma taktılar" deyip sert ifadeler kullandı: Yazıyorlar, çiziyorlar. Şu vakıfta var, bu vakıfta var. Tabii olacaklar. Sizden mi izin alacağız? Biz konuda şunların bunların yazdıklarına bakmayız.

RADİKAL- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Trabzon'da gerçekleştirilen toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti. Kendisinin erkek çocuklarının ilgilendiği işler hakkında basında yer alan haberleri sert sözlerle eleştiren Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: 

- Erkek evlatlarıma da taktılar. Onlarla da çok uğraşıyorlar. Yazıyorlar, çiziyorlar. Şu vakıfta var, bu vakıfta var. Tabii olacaklar. Sizden mi izin alacağız? Benim evlatlarım bu ülkenin vatandaşı değil mi? Bu ülkenin vatandaşı. Sosyal faaliyetlerde de bulunacaklar. İş de yapacaklar. Yeter ki devlette iş yapmasınlar. Olay bu kadar. Ben buna önem veriyorum. Ve benim evlatlarım şu anda bunu yapıyor. Biz konuda şunların bunların yazdıklarına bakmayız. Onlara rağmen yapacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ya Mehmet hocam sen niye sattıyorsun, o Mercedes'in fiyatı ne ya!


- Az önce 3. Havalimanı inşaatı yapan müteahhitlerden biri “Ben ağır vasıta şoförü arıyorum ama bulamıyorum” dedi. “Şimdi Vietnam’dan şoför getiriyorum” dedi. İş var… Yok değil. Ama devlette iş istiyorlar. Rızkın nereden geleceği belli mi? Rızkı buldun git ya git. Çünkü devletin malı deniz yemeyen domuz.

Erdoğan'ın mitingine karşı miting!


'DEVLET SENİ ÇALIŞTIRMAYA MECBUR DEĞİL'

- Memurla işçi ayrımını yapmamız gerekiyor. Dünyanın her yerinde memurla işçi aynıdır. Çalışan çalışır çalışmayan tazminatını alır gider. Devlet de özel sektör de seni çalıştırmaya mecbur değil.

'İSTİYORLAR Kİ MEYDANI BOŞ BIRAKAYIM, YOK ÖYLE YAĞMA'

- Neymiş diyorlar ki cumhurbaşkanı meydanlarda geziyormuş. Evet geziyorum. Ben bunlardan mı izin alacağım. Milletim bana izin değil görev verdi. Yan gelip yatmak için geliyorum demedim. Koşmak için geliyorum. İstiyorlar ki meydanı boş bırakayım istedikleri gibi at oynatsınlar. Yok öyle yağma… Durmak yok. 7 Haziran’a kadar çok çalışacağız.
  http://www.radikal.com.tr/135463113546314

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKLIMIZLA DALGA GECIYOR - user1056291

  Ogullarin Turgeve kendi ceplerinden ne yapmistir Belediyelerin Vakiflarin butun binalari karsiliksiz bunlara verilyor.Ihale almak isteyen oraya yardim ediyor Bu zatta cikmis devlet is yapmasalar her sey mubah diyor.

  Hayır sayın Cumhurbaşkanı! - sblgngr

  Size yanlış aktarmışlar. Biz onların iş yapmasına , vakıf kurmasına değil, devletle iş yapacakların,ihale alacakların önce o vakıflara para yatırmasına taktık. Takılır buna, ahlaki değildir. Daha çok bağırınca da ahlaki olmuyor..

  hadi be!! - user617768

  yalanci ne olsun. imane yemin edilir, kabul ederim, devlete yemin edilir kabul ederim, kutsal degerler üzerine yemin edilir kabul ederim, yanliz bilmek istedigim siz neyin üzerine yemin edeceksiniz,..

  uslup çok itici - user1077937

  yaparım size mi soracağım, milletin parasıyla gereksiz dolaşırım size mi soracağım ......