Erdoğan: Gayet verimli bir görüşme oldu

Erdoğan: Gayet verimli bir görüşme oldu
Erdoğan: Gayet verimli bir görüşme oldu
"Kürt sorununu Erdoğan çözer" çıkışı ile gündeme gelen bağımsız milletvekili Leyla Zana, dün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la yaklaşık 1.5 saatlik bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme sırasında eski AKP Diyarbakır milletvekili Kutbettin Arzu’nun da konuta gelmesi dikkati çekti. Ancak, Arzu’nun görüşmeye katılıp katılmadığı netleşmedi. Başbakanlık Konutu’ndaki görüşmede ise Zana daha önce verdiği röportajda dile getirdiği çözüm önerilerini aktardı. Görüşmeyi ‘gayet verimli’ olarak nitelendiren Erdoğan, bazı önerilere ilişkin uygulama zorluklarını anlattı ve Zana’ya fular hediye etti. 

Fular hediye etti 
Başbakan görüşmeden sonra yaptığı açıklamada ise “Gayet iyi geçti, gayet verimli olduğuna inanıyorum” derken; Zana ile tekrar randevulaşıp randevulaşmadığı sorusuna “Yok” karşılığını verdi. “Zana, Kürt kimliğinin anayasal güvenceye alınması, Kürt çocuklarına eğitim hakkı verilmesi, provakatif eylemlerin üzerine gidilmesi gibi önerilerde bulunmuştu. Zana, bugün saat 11.00’de görüşmeye ilişkin basın toplantısı yapacak. ANKARA /RADİKAL