Erdoğan: Gerekirse yasayla yasaklanabilir

Erdoğan: Gerekirse yasayla yasaklanabilir
Erdoğan: Gerekirse yasayla yasaklanabilir
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalmalarının yasal düzenlemeyle engellenebileceğini söyledi.

ANKARA /  Radikal - Başbakan Erdoğan , Finlandiya’ya hareketinden önce Esenboğa Havaalanı’nda yaptığı açıklamada da kızl-erkekli öğrenci evlerine izin vermeyeceklerini, bunun için gerekirse yasal düzenleme yapabileceklerini vurguladı. Erdoğan, bu evlerin kişisel özel ve müstakil olduğunu hatırlatan ve müdahale yetkisinin dayanağını soran bir kadın gazeteciye şunları söyledi:

“Kişilerin müstakil özel evlerinde bir farklı kız bir farklı genç ikisinin aynı evde kalması ne denli acaba uygun olabilir. Siz kızınıza oğlunuza böyle bir şeyi hoşgörüyle karşılayabiliyor musunuz? Yarın anne olduğunuz zaman veya annesiniz bilemiyorum, yani kızınıza çocuğunuza böyle birşeyi eğer siz uygun buluyorsanız sizin için hayırlı olsun. Ama eğer bir yasal düzenleme de yapılması gerekiyorsa biz bu konuyla ilgili yasal düzenlemeyi de yaparız. Şu anda valiliklerin bu konuda inisiyatifleri varsa bu inisiyatifleri de kullanması gerekir, çünkü bunun bedeli yarın çok farklı bir şekilde bizim karşımıza gelebilir.”  

O görev gitmek durumunda
Erdoğan, yerel seçimler nedeniyle Bakanlar Kurulu’nda revizyon yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine de şunları söyledi:
“Revizyonun seçimlerle alakası yok. Kaldı ki bu bir yerel seçimdir. Ama kabinede revizyon her zaman her an olabilir ama şu anda böyle bir revizyon olur mu olmaz mı böyle birdüşüncem söz konusu değil. Ama adaylıklar netleştikten sonra bazı yerlerde veya bakan arkadaşlarımızdan aday olması gerekenler olursa şimdi neticeleri göreceğiz ona göre de adım atacağız. Eğer olması gerektiği takdirde bakan arkadaşlarımız da verilen görev neyse o göreve gitmek durumundadır o zaman tabi ki o arkadaşlarımızın yerine bir değişiklik yapmamız gerekir.”