Erdoğan: Gül'ün adaylığı isabetli olur

Erdoğan: Gül'ün adaylığı isabetli olur
Erdoğan: Gül'ün adaylığı isabetli olur
Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün milletvekili adayı olup olmayacağına ilişkin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan ilk açıklama geldi. Erdoğan, "Geçen hafta kendisiyle bir görüşme yaptım. Vereceği karar güzel de olur. Hayırlı olur. İsabetli olur. Ama karar Abdullah Beyi'ndir" dedi. AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, geçen günlerde, "Gül aday olmayacak" demişti.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolardaki yükselişten eski cumhurbaşkanı Gül’ün siyasete dönüp dönmeyeceğine kadar her konuda çok önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün siyasete dönüp dönmeyeceği ile ilgili bir soruya ‘’Hayırlı olur, isabetli olur’’ yorumunda bulundu.

Erdoğan, basın mensuplarının sorularına şu yanıtları verdi:

DOLARA AŞIRI YATIRI YAPANLAR YAYA KALABİLİR

Şu son gelişmeler tamamıyla dolar Euro arasındaki parite konusudur. Bunu bir kenara koymak suretiyle ortaya bazı iddialar atmak çok yanlıştır. Şu anda faiz lobisi veya dolara aşırı derecede yatırım yapanlar yaya kalabilirler. Bunu bilmeleri lazım. Burada yapılan spekülasyon doları piyasadan çekelim MB’yi köşeye sıkıştıralım merkez bankası’nın tavrı önem arz ediyor.
MB Başkanı ve Başbakan Yardımcısı’nın talepleri var. ABD dönüşü kendileriyle değerlendirmeleri yapacağız.

GÜL’ÜN ADAYLIĞI HAYIRLI OLUR

Adaylık konusu Abdullah Bey’in kendi takdiridir. Geçen hafta kendisiyle bir görüşme yaptım. Babasının rahatsızlığı sebebiyle aradım şifa dileğinde bulundum.
Vereceği karar güzel de olur. Hayırlı olur. İsabetli olur. Ama karar Abdullah Beyi’ndir.

HAKAN FİDAN’IN ADAYLIĞI

Düşüncelerimi daha önce de söyledim. Bundan sonraki süreç tamamen Hakan Bey’in kendisine aittir.

F4 KAZASI

Hava Kuvvetleri Komutanımız nedir, ne değildir incelemesini yapacaklar. Sonra nihai karar verilecek.

AKP'den Abdullah Gül'ün adaylığı ile ilgili açıklama

Gül siyasete mi dönüyor?