Erdoğan: Her kürtaj bir Uludere'dir

Erdoğan: Her kürtaj bir Uludere'dir
Erdoğan: Her kürtaj bir Uludere'dir
Başbakan Erdoğan, 'Yatıyorsunuz kalkıyorsunuz Uludere diyorsunuz, her kürtaj bir Uludere'dir' dedi

Başbakan Erdoğan, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, sezeryanla doğuma karşı olduğunu söyledi. Aile planlaması gibi kampanyaları hatırlatan "Bunların planlı yapıldığını biliyorum ve bunun, ülke nufüsunun artmaması için atılan adımlar olduğunu biliyorum. Bununla bu ülkenin nüfusu bir yerde durduruluyor. Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Bu ifademe karşı çıkan bazı çevrelere, medya mensuplarına da sesleniyorum. Yatıyorsunuz kalkıyorsunuz Uludere diyorsunuz. Her kürtaj bir Uludere'dir diyorum'' dedi.

"KÜRT SORUNU BİTMİŞTİR. KÜRT VATANDAŞIMIN SORUNU VARDIR"

Başbakan Erdoğan, PKK 'nın özellikle AK Parti’yi hedef aldığını, bunun nedeninin düşünülmesi gerektiğini anlattı. Başbakan Erdoğan şöyle konuştu; "AK Parti, bu meseleye yüreğini, gövdesini koydu. Biz bu meseleyi çözmeye azmettik. Türkiye’yi bu ağır sorundan kurtarmak için çok kararlı bir duruş sergiledik. Bundan geri adım atmak yok. Milletimizden bu meseleyi ’çöz’ yetkisi aldık. Bütün boyutlarıyla meselenin üzerine gittik. Bizim kitabımızda Kürt kardeşimizi inkar yok, onları reddetmek yok, Kürt kardeşlerimizi asimile etmek gibi bir şey yok. PKK sorunu ile Kürt sorununu birbirine karıştırmayın. Onun için ben artık diyorum ki; Kürt sorunu bitmiştir. Benim Kürt vatandaşlarımın sorunu vardır. O sorunu da biz her geçen gün bitiriyoruz. Bir proje ortaya koyduk adı da ’Milli birlik ve kardeşlik projesi’dir. Kardeşler arasında hesaplaşma olmaz, helalleşme olur."


" HER GÜN ÖLMEKTENSE BİR KERE ÖLÜRÜZ"

Doğu ve Güneydoğu illerinin BDP ’nin oy deposu olmaktan çıkaracaklarını söyleyen Erdoğan, Güneydoğu ve Doğu Anadolu’daki halkın PKK’nın tehditlerine de bir gün ’Dur’ diyeceğini söyledi. Başbakan, "Çünkü; ’Hergün ölmektense 1 kere ölürüz’ diyecekler. İşte Ak Parti’nin hedef haline getirilmesinin sebebi budur. Bu meselenin çözülmesinden sadece terör örgütü ve uzantıları değil, bazı ülkeler de rahatsız" dedi.
Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi’nde düzenlenen intihar saldırısı hatırlatan Erdoğan, Uludere’yi konuşanların, Kayseri’de yaşananları konuşmadığını söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , şöyle konuştu: "Canlı bombalarla geldiler, 50 kilo patlayıcı lojmanların yanında patlattılar. Neden bunu konuşmuyorsunuz. Ahmet Geben’in ağabeyinin daha önce şehit olduğunu öğrenmek üzüntümüzü kat be kat arttırdı. Bir anne düşününki iki evladını bu vatan için şehit vermiş. Anneliğin ideolojisi yoktur."

TÜRBAN SORUNU

Başbakan Erdoğan, türban sorununa da değindi: ''Artık benim hanım kardeşimi benim kız kardeşimi hiç kimse ama hiç kimse üniversite kapısından geri çeviremez, artık bu gayretlerin içine girenler olursa anlayın ki bu şizofrenik bir vakadır. Bu ülkede faşizan baskılar, artık AK Parti ile AK Parti'nin gerçekleştirdiği demokratik reformlarla kaldırılmıştır. Hiç kimse ama hiç kimse bu ülkenin evlatları arasında ayrımcılık yapamaz, buna hakkı yoktur, haddi de yoktur'' dedi.