'Erdoğan ile ilişkimiz kardeşliğin de ötesinde'

'Erdoğan ile ilişkimiz kardeşliğin de ötesinde'
'Erdoğan ile ilişkimiz kardeşliğin de ötesinde'
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Köşk seçimiyle ilgili sessizliğini bozdu ve Başbakan Tayyip Erdoğan ile günü geldiğinde kendi aralarında konuşacaklarını ve ilişkilerinin 'kardeşlikten öte' olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever’in, Gül’ün tekrar seçilmemesi gerektiği yönünde AKP ’den gelen açıklamalara kırgın olduğu mesajını vermesinin ardından, Gül konuyla ilgili dün ilk kez açıklama yaptı. Hacıbayram Camiisi’nde öğle namazını kılan Gül, daha sonra soruları yanıtladı. “Sorduğunuz sorulara hiç uzatmadan özetleyerek cevap vereyim” diyerek söze başlayan Gül, Köşk seçimi için 2 yıl kadar uzun bir süre olduğunu belirtti. Gül, “Bu süre içerisin hepimizin içeride, dışarıda yaptığımız, yapacağımız çok önemli işler var. Hepimizin işimizle en iyi şekilde meşgul olmamız ve görevlerimizi en iyi şekilde yapmamız gerekir. Günü geldiğinde de biz kendi aramızda otururuz, konuşuruz’ ne yapılacaksa en doğrusunu hep beraber yaparız” dedi. 

Başbakan Erdoğan ’la olan ilişkisine de atıfta bulunan Gül, şöyle konuştu: “Bir kez daha hatırlatmak isterim herkese. Sayın Başbakan Tayyip Bey ile olan arkadaşlığımız, ilişkilerimiz kardeşlik hukukunun da ötesindedir. Dolayısıyla bunu da aklınızda tutmanızı isterim. Dolayısıyla günü gelince otururuz, konuşuruz, ne gerekiyorsa hep beraber yaparız. Şimdi hepimiz işimizi en güzel şekilde yapmak zorundayız. Önümüzde daha uzun zaman var. Halkın, milletin hep beklentileri var. Türkiye ’nin çevresinde olup biten önemli olaylar var. Zihnimizi bunlarla meşgul etmememiz lazım.” Başbakan Erdoğan’la bu konuların görüşülüp görüşülmediği sorusuna ise Gül’ün yürürken “Biraz” yanıtını verdiği duyuldu. (RADİKAL ANKARA )