Erdoğan İzmir'de hedefi yükseltti

Erdoğan İzmir'de hedefi yükseltti
Erdoğan İzmir'de hedefi yükseltti
Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla seçmen sayısının yüzde 15'i kadar üye kayıt etmeye çalışan Ak Parti İzmir Teşkilatı yüzde 12'ye ulaşmışken, bu kez yüzde 25 talimatı geldi.

İZMİR - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , son yapılan il başkanları toplantısında "Seçmen sayısının yüzde 15’ini üye yapın" yönündeki talimatını yüzde 25’e yükseltti.

Ak Parti İzmir İl Örgütü, yüzde 15 hedefinde ancak yüzde 12’ye ulaştı. 2013 yılının Nisan ayına kadar yüzde 15 hedefine ulaşmak için, Teşkilat Başkanı Atilla Kaya ile formül arayışına giren İl Başkanı Ömer Cihat Akay şunları söyledi:

"Her ilçenin ne kadar üye kayıt etmesi gerektiğini hesaplıyoruz. İlçe başkanlarına bunun talimatını vereceğiz. Üye oranının yüzde 25’e yükseltilmesi bizim motivasyonumuzu artırıyor. Üyeleri masa başında yazmıyoruz. Herkesin kapısı çalınıyor, eli sıkılıyor, partiyi ve yaptıklarımızı anlatıyoruz. İsteyeni üye yazıyoruz. 2013 yılının Nisan ayına kadar seçmen sayısının yüzde 15’ini üye kaydedip, yüzde 25 hedefi için çalışacağız."

113 BİN 242 YENİ ÜYE YAPMAK LAZIM
İzmir’de üye sayısı 358 bin 638’i bulan AK Parti’nin yüzde 15 hedefine ulaşabilmesi için, 3 milyon 146 bin seçmenin 471 bin 900’ünü üye yapması gerekiyor. İzmir’de 113 bin 242 yeni üye ile bu sayı yakalanıyor. AK Parti İzmir, seçmen sayısının yüzde 15’ini üye yapma sıralamasında diğer iller arasında 52’inci sırada yer aldı. İzmir, beş ay önce 74’üncü sıradaydı.

SORULARA GÖRE EĞİTİM
İl Başkanı Akay, partinin propagandasını yapanları eğitmeye başladıklarını belirterek, "Seçim çalışmaları başladı. Teşkilatı eğitiyoruz. Çünkü partililerimiz kapı kapı gezerek, yaptıklarımızı anlatıyor. Eğitimde propaganda yapacak partililere 2B, Bütünşehir Yasası, 4+4+4 eğitim sistemi gibi vatandaştan gelecek sorulara nasıl yanıt verileceği anlatılıyor."

DHA - Elif DEMİRCİ