Erdoğan: Kaç çocuk var?

Erdoğan: Kaç çocuk var?
Erdoğan: Kaç çocuk var?
Erdoğan yılbaşı gecesi Rize'de polis ve asker ailelerini ziyaret etti, '3 çocuk öğüdü'nün tutulduğunu görünce memnun oldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , yılbaşı akşamı Güneysu’da polis ve asker ailelerinin evlerini ziyaret ederken çocuk sayısını sordu.

Polis lojmanlarında kalan 20 kadar aileyi ziyaret eden Erdoğan, girdiği evlerde çocuk sayısını sordu. Sadece 15 yıllık polis memuru Alkan Gürsoy’un 3 çocuk sahibi olduğunu öğrenen Başbakan Erdoğan , aileyi kutladı. Annesinin rahatsızlığı nedeniyle Ordu’da bulunan Alkan Gürsoy’un eşi 38 yaşındaki Bahar Gürsoy’un konuk ettiği Başbakan, 3 çocuğa çeşitli hediyeler verdi. Bahar Gürsoy, ziyareti şöyle aktardı:

“Zaten kendisini çok seviyorduk. Bizimle sohbet etti, çocuklara oyuncaklar verdi. Eşim burada değildi. O da öğrenince şaşırdı ancak, çok mutlu oldu. Başbakan’ın gelmesi bizim için büyük onur.”

Başbakan Erdoğan’ın kapıdan girer girmez çocuk sayısını sorduğunu anlatan Gürsoy, “3 tane mi?’ diye sordu. Ben de ‘Siz 3 demiştiniz, biz de öyle yaptık’ dedim. 3 çocuk olması onu mutlu etti” dedi. Bahar Gürsoy, Erdoğan’ın ziyaret sırasında kucağına aldığı 9.5 aylık ‘Emir’ adlı bebeği sevdiğini, bir ara bebeğin Başbakan’ın burnunu sıktığını anlattı: “Bu sırada, bir bebeğin ülkemizi ziyaret eden ABD Başkanı Clinton’un burnunu sıkmasının esprisi yapıldı.”

Karda cami ziyareti

Erdoğan Rize’deki gezisini dün tarihi Ayane Camii ziyaretiyle tamamladı. Başbakan Erdoğan, saat 13.00 sıralarında Güneysu’daki evinden eşi Emine ve kızı Sümeyye ile birlikte ayrılarak Kıbledağı Köyü’ndeki Ayane Camii’ne gitti. 1200 rakımlı Kıbledağı’nın zirvesindeki 100 yıllık caminin yolundaki 30 santimetre kar, ziyaret öncesi iş makineleriyle temizlendi. Erdoğan, eşi ve kızı burada araçtan inip karlı yoldan camiye yürüdü. Yürüyüş sırasında korumalar Erdoğan ve eşinin karda kaymaması için büyük çaba sarf etti.

 


  ETİKETLER:

  Recep Tayyip Erdoğan

  ,

  ABD

  http://www.radikal.com.tr/103494510349455

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çobana sürü gerek - Bkalan

  Her evde 3 çocuk olsun ki, eğitimsiz, aç, güvensiz, kaygılı insanlarla dolsun ülke, dine yönelsinler iyi hissetmek için, kolayca yönlendirilebilsinler. Seçim öncesi bir çuval kömürle kandırılıverirler hem. Sen dedin, biz de yaptık derler sonra sevinirler aferini alınca da.

  sizler kazandınız,benden pes... - tasarici

  yaşım 39 evli değilim,evlenmeyide hiç bir şekilde düşünmüyorum,hergün binbir türlü iğrenç insanları ve iğrençlikleri gördükçe bu dünyaya çocuk getirilmeyeceğine de inanıyorum,benden size -3 çocuk sayın başbakan,bunda sizin gibilerinde payı var bunu da unutmayın lütfen...

  VAY BE ! - Alanis Morisette

  Bu ne ilkellik ya ! Milyonlarca genç ,işşiz gelecekten umudunu kesmiş, Başbakan ev ev dolaşıp 3 çocuk yapanları tebrik ediyor . Bu çocukları nasıl bir gelecek bekliyor tahmin etmek hiçte zor değil . İki tane hediye vermekle çocukların geleceği garanti altına alınmıyor sn Başbakan.

  Erdoğan: Kaç çocuk var? - ms@deniz

  Bay Başbakan Tayyip Erdoğan, bu halka öğüt yerine aş ver, ekmek ver. Marifet çocuk yapma değil, bu çocukların geleceğini nasıl hazırlanacağını plan ve projelerini hazırlayın. Dostlar duyunda inanmayın Başbakan teftişe çıkmış biriki evi ziyaret etmiş... vah vah ne güzel...

  Yapsın yapsın iyi yapıyor. - aliismettekin

  Sürekli yapılan akaryakıt zamlarından birinin haberi ile birlikte sırtta kamera elde mikrofon dolaşan tv ekibinin durdurduğu aracın camı açıldı bir türbanlı hanım kız yada bayana soruldu "son akaryakıt zammı hakkında ne düşünüyorsunuz, dünyada akaryakıtı en pahalı satın alan millet biziz" yanıt şöyle idi "Tayyip yaptı ise mutlaka iyi yapmıştır o herşeyi iyi yapar biz tayyip beyi çok seviyoruz." İzleyen benim aklımdan geçen "tayyip hep yapsın böyle müstehakısınız müstehakız". 16 yıllık polisin maaşı ne kadar acaba 3 çocuk 3 üde okula gitmeye başladıklarında bütçe ne olacak? Özal benim memurum işini bilir demişti öyle mi olacak? Anap nerede ne oldu, akp nerede olacak aradan birkaç yıl geçtikten sonra? Sen kime diyeceksin başbakan dedide 3 çocuk sahibi olduk.