Erdoğan: Kaç çocuk var?

Erdoğan: Kaç çocuk var?
Erdoğan: Kaç çocuk var?
Erdoğan yılbaşı gecesi Rize'de polis ve asker ailelerini ziyaret etti, '3 çocuk öğüdü'nün tutulduğunu görünce memnun oldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , yılbaşı akşamı Güneysu’da polis ve asker ailelerinin evlerini ziyaret ederken çocuk sayısını sordu.

Polis lojmanlarında kalan 20 kadar aileyi ziyaret eden Erdoğan, girdiği evlerde çocuk sayısını sordu. Sadece 15 yıllık polis memuru Alkan Gürsoy’un 3 çocuk sahibi olduğunu öğrenen Başbakan Erdoğan , aileyi kutladı. Annesinin rahatsızlığı nedeniyle Ordu’da bulunan Alkan Gürsoy’un eşi 38 yaşındaki Bahar Gürsoy’un konuk ettiği Başbakan, 3 çocuğa çeşitli hediyeler verdi. Bahar Gürsoy, ziyareti şöyle aktardı:

“Zaten kendisini çok seviyorduk. Bizimle sohbet etti, çocuklara oyuncaklar verdi. Eşim burada değildi. O da öğrenince şaşırdı ancak, çok mutlu oldu. Başbakan’ın gelmesi bizim için büyük onur.”

Başbakan Erdoğan’ın kapıdan girer girmez çocuk sayısını sorduğunu anlatan Gürsoy, “3 tane mi?’ diye sordu. Ben de ‘Siz 3 demiştiniz, biz de öyle yaptık’ dedim. 3 çocuk olması onu mutlu etti” dedi. Bahar Gürsoy, Erdoğan’ın ziyaret sırasında kucağına aldığı 9.5 aylık ‘Emir’ adlı bebeği sevdiğini, bir ara bebeğin Başbakan’ın burnunu sıktığını anlattı: “Bu sırada, bir bebeğin ülkemizi ziyaret eden ABD Başkanı Clinton’un burnunu sıkmasının esprisi yapıldı.”

Karda cami ziyareti

Erdoğan Rize’deki gezisini dün tarihi Ayane Camii ziyaretiyle tamamladı. Başbakan Erdoğan, saat 13.00 sıralarında Güneysu’daki evinden eşi Emine ve kızı Sümeyye ile birlikte ayrılarak Kıbledağı Köyü’ndeki Ayane Camii’ne gitti. 1200 rakımlı Kıbledağı’nın zirvesindeki 100 yıllık caminin yolundaki 30 santimetre kar, ziyaret öncesi iş makineleriyle temizlendi. Erdoğan, eşi ve kızı burada araçtan inip karlı yoldan camiye yürüdü. Yürüyüş sırasında korumalar Erdoğan ve eşinin karda kaymaması için büyük çaba sarf etti.

 


    ETİKETLER:

    Recep Tayyip Erdoğan

    ,

    ABD