Erdoğan Keçiören'de oy verdi

Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, oylarını Keçiören Kavacık Subayevleri'ndeki Toygar Börekçi İlköğretim Okulu'nda kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mahalli İdareler Genel Seçimi'nde oy kullanmak için sandık başına gitti. Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Ankara Milletvekili Faruk Koca ile birlikte saat 13.15'de Keçiören Kavacık Subayevleri'ndeki Toygar Börekçi İlköğretim Okulu'na geldi. Okul bahçesinde çocuklar ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun sevgi gösterileriyle karşılanan Erdoğan, Fenerbahçe forması giyen çocuklarla sohbet etti. Çocuklara Fenerbahçe'nin durumunu soran Erdoğan, "Bu yıl şampiyon olacağız" yanıtına "İnşallah oluruz" karşılığını verdi. Erdoğan çifti, çocuklara çikolata dağıttı. Vatandaşlarla da sohbet eden Erdoğan yerel seçimlerin hayırlı olması dileğinde bulundu. Erdoğan daha sonra okul Müdürü Halil İbrahim Dedebek'in odasına geçerek okul hakkında bilgi aldı.
Erdoğan saat 13.30'da oyunu 1662 no'lu sandıkta kullandı. Erdoğan oy kullandıktan sonra parmağına boya sürülürken "Bunlar artık bizim üretimimiz değil mi?" diye sordu.
Erdoğan oy verdikten sonra gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Yerel seçimlerin yapıldığına dikkati çeken Erdoğan, "Vatandaşlarımıza iradesini en yakın olarak yansıtma fırsatı veriyor.
Bu yerel seçimlerin Türkiye, Türk milleti ve Türk demokrasisi için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.