Erdoğan: Kılıçdaroğlu bahtsız bedevi

Erdoğan: Kılıçdaroğlu bahtsız bedevi
Erdoğan: Kılıçdaroğlu bahtsız bedevi
TBMM'deki grup konuşmasında partililere seslenen Başbakan Erdoğan, kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in Türkiye'nin notunu yükseltmesiyle ilgili CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek 'Tam bahtsız bedevi' dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

- Türkiye’nin ekonomide ortaya koyduğu performans takdirle karşılanırken, Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’nin ekonomik performansını yerden yere vurdu. Ardından Türkiye’nin kredi notu yükseltildi. Kılıçdaroğlu bu açıklama yapıldıktan sonra sen ne yaptın? Ülkesine bu kadar yabancı bir ana muhalefet mi olur? Tam bahtsız bedevi misali.

- Kılıçdaroğlu ‘doların değerini niye düşürüyorsunuz’ diyor. Türk Lirası’nın değer kaybetmesini istiyor. Sizin gibi çakma ulusalcılar bunun önemini anlayamazlar.

- 2023 ifadesinin patentine sahip çıkmaya çalışan sayın Bahçeli’nin bu hedeflere sahip çıkması da güzel bir gelişme. Sayın Bahçeli’nin patentine sahip çıkmaya çalıştığı 2023 hedefleri için somut tek bir önerisini göremedik. Kongreler partilerin siyasi programlarını ortaya koyarla ancak MHP Kongresi’nde sadece hamaset gördük. Bu siyasi partilere oy veren kardeşlerim de bunu görsünler. Ak Parti olarak Türkiye’ye kazandırmaktan kıvanç duyduğum 2023 hedefleri de bu çerçevede muhalefet partileri tarafından 2023’e kadar Ak Parti’nin iktidarda kalacağının zımni olarak kabulüdür. Kendileri de şu anki konumlarını korumaya çalışacaklar.

- Görünen o ki muhalefet partileri Ak Parti iktidarıyla değil, birbirleriyle yarışıyor. Eh, bu da bir hedeftir, bir amaçtır. Hiç yoktan iyidir.

- Kılıçdaroğlu dün bir tespit daha yaptı. ‘Demokrasinin olmadığı yerde, sağlıklı bir ekonomik büyümeyi sağlayamazsınız’ diyerek. Dikkat ederseniz biz hep şu ifadeyi kullanırız: “Demokrasi ve ekonomi atbaşıdır”

- Bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösterir. Sayın Kılıçdaroğlu’nu 40 yılda bir doğru bir tespitte bulunduğu için kutluyorum. Siz cumhurun, halkın olmadığı bir demokrasiyle ülkeyi idare etmeye kalkarsanız, elbette Türkiye’yi hak ettiği ekonomik seviyeye taşıyamazsınız.

- Bugün hukuk devleti standartları bu derece gelişmese yabancı yatırımcı gelmez, yerli yatırımcı bu kadar gelişmezdi. Bugün yolsuzlukla mücadele bu kadar gelişmese bu yatırımlar bu derece yapılmazdı. Yoksa bizim elimizde sihirli değnek yok. Onlar gibi abra kadabracı değiliz, bir gecede CV ile genel başkanlık koltuğuna oturuyor. Medya da bu durumu “dürüst genel başkan” olarak sunuyor, al birini vur ötekine!

- Örgütü kınamayanlar da başka bir yanılgı içerisinde. Bunlar ölümlerden sapkın bir haz duyar hale gelmişler. Niçin BDP çıkıp tavrını ortaya koyamıyor? Biz kendinizi böyle ortaya koymanıza karşıyız demiyor? Sizin çileniz, sizi istikbaliniz üzerinden kendilerine parlak bir istikbal hazırlamaya çalışıyorlar.

- Şemdinli’de utanmadan taziyeye gelenlere haddinin bildiren ailemizi tebrik ediyorum. Ancak bölgede bazı ailelerimizin çocuklarını okula göndermediklerini duyuyorum. Bu çocuklarınıza verceğiniz en büyük zarardır. Onlar bombalara, mayınlara sahipse benim Kürt kardeşim de inancıyla, imanıyla bunların karşısında dursun!