Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na hükümet kurma görevi vermeyecek iddiası

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na hükümet kurma görevi vermeyecek iddiası
Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na hükümet kurma görevi vermeyecek iddiası
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda "Milli Mirasımız ve Gelecek Tasavvurumuz" temasıyla bazı yazar ve tarihçilerle bir araya geldi. Saray Sofrası konukları, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na vermeyecek gibi görünüyor. Erdoğan'ın aklındaki seçim hükümeti 2 aylık olacak" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda bazı yazar ve tarihçilerle bir araya geldi.  Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda basına kapalı gerçekleşen yemek, yaklaşık 3 saat sürdü.  

Yemeğe, çeşitli gazete ve dergilerde araştırma ve yazılarıyla yer alan Mehmet Şevket Eygi, Ertuğrul Düzdağ, Kadir Mısıroğlu, Rasim Özdenören, Mesut Uçakan, Hasan Çelebi, Yavuz Bahadıroğlu, Hasan Celal Güzel, Vehbi Dinçerler ve Hasan Aksay katıldı. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, eski bakanlardan Bekir Bozdağ ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu da Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda yer aldı. 

2 AYLIK SEÇİM HÜKÜMETİ

Habertürk TV muhabiri Aysun Torun'un verdiği bilgiye göre, Saray Sofrası konukları, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'na vermeyecek gibi görünüyor. Erdoğan'ın aklındaki seçim hükümeti 2 aylık olacak" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/141767814176783

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yazar ve tarihçi mi? - user400374

  Bu beylerin hiçbirisi bu sıfatı haketmez. ANAP yıllarından beri ilk defa Vehbi Dinçerler'in adını duyuyorum. Türkiye'yi bugünlere götüren yolu açan da kendisidir. Bütün AKP'nin önünde eğilmesi gerekir. İnşallah Allah'a hesabını verebilir.

  Demokratik hukuk devletinin tezahürü - user807263

  Boşuna çırpınmaya gerek yok... eninde sonunda demokrasi ve hukuk kazanacak; yapılan yolsuzlukların hesabı sorulacak. O seçimi ne kadar tekrar ettirirse ettirsin demokratik hukuk devleti tezahür edecek.

  uzun hikaye.. - pervane43

  "Erdoğan'ın aklındaki seçim hükümeti 2 aylık olacak" haberinden sonra "YSK, milletvekili genel seçiminin yenilenmesi halinde, yasadaki 90 günlük süreyi kısaltma yetkisi bulunduğuna oy birliği ile karar verdi." haberi cuk oturdu ;)