Erdoğan konuştu, Melih Gökçek Arabistan tweetini sildi

Erdoğan konuştu, Melih Gökçek Arabistan tweetini sildi
Erdoğan konuştu, Melih Gökçek Arabistan tweetini sildi
Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek hac faciasının ardından Suudi Arabistan'ı suçlayan bir tweet atmıştı. Ancak dün Cumhurbaşkanı Erdoğan faciayla ilgili olarak Suudi Arabistan'In suçlanmasını sert sözlerle eleştirince Gökçek bu tweeti sildi.

RADİKAL - Mekke'de 753 hacı adayının can verdiği büyük faciadan sonra eleştiri okları hac organizasyonunu yapan Suudi Arabistan'a yönelmiş, dünyanın dört bir yanından olduğu gibi Türkiye 'den de bu ülkeye tepkiler olmuştu. Yıllardır çeşitli 'kaza' ve 'olay'larla binlerce hacı adayının ölmesi nedeniyle Suud yönetimini eleştirenler arasında pek çok AKP 'li yönetici ve belediye başkanı da bulunuyordu. Bunlardan biri de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ti. Gökçek, facianın yaşandığı gün kendisine ait twitter hesabından "Hacda 717 hacı vefat etti. İçinde Türk hacılar da var. Acımız çok büyük. Bu böyle devam etmemeli. Sorunu bize teslim etsinler, biz çözelim..." şeklinde bir tweet attı.

Ancak dün akşam saatlerinde bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , konuşmasının önemli bir bölümünü bu konuya ayırdı ve "Dünyanın her yerindeki organizasyonlarda da böyle şeyler oluyor. Bunlara bakarken bardağın dolu tarafından bakmakta fayda var. Bu konuda Suudi Arabistan’ı doğrudan suçlamayı doğru bulmuyorum. Her ülkenin tabi ki buna benzer bazı eksikleri olabiliyor" sözleriyle Suudi Arabistan'a yönelik eleştirilere karşı çıktı.

Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından Melih Gökçek'in de Suudi Arabistan'ı eleştiren tweetini sildiği görüldü.

Tweetini silmesinin ardından pek çok sosyal medya kullanıcısı ve takipçisi tarafından sözlerinin arkasında durmamakla eleştirilen Gökçek, bu eleştirilere yanıt vermedi ve konuya bir daha değinmedi.