Erdoğan: MHP'nin Hocaefendi'ye saldırısı ihanet

Erdoğan: MHP'nin Hocaefendi'ye saldırısı ihanet
Erdoğan: MHP'nin Hocaefendi'ye saldırısı ihanet
Başbakan Erdoğan, kaset skandalarından dolayı 'okyanus ötesini' gösteren MHP lideri Bahçeli'ye tepki gösterdi: Çok çirkin bir şey. Hocaefendi işi gücü bırakmış da Bahçeli ile mi uğraşacak?

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Hürriyet gazetesi Ankara temsilcisi Metehan Demir’e açıklamalarda bulundu. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin ABD'de yaşayan Fethullah Gülen hakkındaki sözlerini “çirkin” olarak nitelendirdi.

Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: “MHP’nin bir defa Hocaefendi’ye saldırısı gerçekten bana göre ihanet derecesindedir. Çok çirkin bir şey. Hocaefendi işi gücü bırakmış da Bahçeli ile mi uğraşacak? Bir defa onun bulunduğu makam, meşgalesi böyle bir şeye müsaade etmez. Çok çirkin, çok ayıp. Ben bunu ihanet derecesinde kınıyorum. Burada Bahçeli’nin kendisini çek etmesi, kendiyle uğraşması lazım. Ben inanıyorum ki aklıselim sahibi ülkücü kardeşlerim de bunun bu yaptıklarından ciddi manada rahatsızlar. Böyle bir yaklaşım olmaz. İhanet derecesinde.”

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın yeğeni için ÖSYM Başkanı Prof. Ali Demir’e torpil e-maili gönderildiği iddialarıyla ilgili olarak da konuşan Başbakan Erdoğan, herkese böyle bir oyun yapılabileceğini söyledi.

Erdoğan, “İstihbarat birimleri şu anda araştırıyor. Gerçek ortaya çıkınca açıklayacağız” diye konuştu.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnternet dünyası namuslu insanları montajlarla perişan edebilir. Allah korusun, ‘Facebook’ta adınıza hesap açarlar, yanına iki de kadın resmi koyarlar. Rezil ederler. Bu konular çok pis işleri de beraberinde getiriyor. Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın görüntüleri internete düştüğünde de Ulaştırma Bakanı’na talimat verdim. Aynı hassasiyetle, TİB de MHP’lilerle ilgili görüntülere anında müdahale etti”

Erdoğan, “miting meydanlarında siyasetin gerginleştiği” yorumuna karşılık ise "Ben pek öyle düşünmüyorum, işin doğası bu" dedi. (Hürriyet)