Erdoğan: NATO'nun tavrından doğrusu memnunuz

Erdoğan: NATO'nun tavrından doğrusu memnunuz
Erdoğan: NATO'nun tavrından doğrusu memnunuz
Başbakan Erdoğan NATO'nun Suriye konusunda aldığı kararla ilgili '28 ittifak üyesi Suriye'yi şiddetle kınamışlardır. NATO'nun tavrından doğrusu memnunuz' dedi.

Taner YENER

İSTANBUL - Türkiye ile Azerbaycan’ın enerji alanındaki dev işbirliği olan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) Projesi’nin resmi imzaları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Azerbayan Enerji Bakanı Natg Aliyev tarafından atıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’de anlaşmaya şahit olarak imza attılar. Törenin ardından gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Erdoğan, "Rusya Dışişleri Bakanının "Suriye’nin eylemi kasti ve kışkırtıcı eylem olarak algılanmamalı" şeklindeki sözlerini değerlendiren Erdoğan "Ben sayın Lavrov’un açıklaması neye dayalıdır bilmiyorum. Dün Dışişleri Bakanımızla yaptıkları görüşmeler daha farklıydı. Buradaki açıklaması herhalde Suriye mahfilleri ile yaptığı görüşmeden hareketle onların dili ile biraz konuşmuş olsa gerek. Bizim şu andaki bulgularımız elimizdeki belgeler pek de onların iyi niyetli davrandığı kadar bir tablo ortaya koymuyor" dedi.

Erdoğan NATO’nun kararını nasıl değerlendirdiği şeklindeki bir soruya da "NATO’nun tavrından doğrusu memnunuz. 28 ittifak üyesi Suriye’yi şiddetle kınamışlardır. Ve saldırının kabul edilemeyeceği vurgulanmıştır. Ve NATO’nun bu noktada da ayrılmaz bir bütün olarak süreci değerlendireceğini ve takip edeceklerini de ortaya koymuşlardır." dedi.