Erdoğan Obama'ya seslendi: Neredesin başkan!

Erdoğan Obama'ya seslendi: Neredesin başkan!
Erdoğan Obama'ya seslendi: Neredesin başkan!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de 3 müslümanın öldürülmesiyle ilgili ABD Başkanı Obama'ya seslendi: "Sayın Obama'ya sesleniyorum, neredesin başkan diyorum. Siz bu tip olayda sessiz kalırsanız dünya da size sessiz kalacaktır"

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Latin Amerika ülkeleri ziyaretinin son durağı Meksika'nın başkenti Meksiko'da, mevkidaşı Meksika Cumhurbaşkanı Enrique Pena Nieto ile baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Daha önce 2 kez başbakan olarak buraya gelmiştim, bu üçüncü ziyaretim. 2 ülke ilişkilerini en geniş manada ele alma fırsatı bulduk. Burada 3 anlaşma yaptık. Ortak deklarasyonu imzaladık. 12 yıl önce aramızdaki ticaret hacmi çok komikti, 1,2 milyon dolardan, 100 kat arttırdık. 2018 yılını gelin her iki ülke olarak kültür turizm yılı olarak ilan edelim, vatandaşlarımızın rahat geliş gidişlerini sağlayalım. Karşılıklı vizeleri kaldıralım teklifi yaptık. Bir an önce THY'nin de buraya gelmesi için yetkili arkadaşlarımız çalışmaları yürütecek. 24 -25 Nisan'da Çanakkale'ye davet ettim, kendileri katılamasa da en düzeyde katılım sağlayacaklarını söylediler.

"SAYIN OBAMA'YA SESLENİYORUM, NERDESİN BAŞKAN DİYORUM"

Amerika’ya yakın olduğum için buradan belirtmem gerekiyor. 3 Müslümanın öldürülmesi noktasında özellikle Başkan Obama, Kerry ve Biden'ın şu ana kadar hiçbir açıklama yapmamış olması manidardır. Bunlar terörist değil, bunlar Suriyeli Müslüman. Sayın Obama'ya sesleniyorum, neredesin başkan diyorum, Biden'a sesleniyorum neredesiniz diyorum. Siz bu tip olayda sessiz kalırsanız dünya da size sessiz kalacaktır. Dünya 5'ten büyüktür. Ölenlere rahmet diliyorum, öldüreni de lanetliyorum" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/129239012923902

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  in - user927821

  Acaba Obama nın da inine girmeyi düşünüyor mu ?

  Sen neredesin Cuumhurbaşbakanı? - Ali Fakı

  Roboski'de 34 kişi öldürüldüğünde sen neredeydin? Sivas canileri zaman aşımından salıverilirken "Hayırlı olsun" diyen sen değil miydin? Soma'da 301 madenci göz göre göre öldürülürken Başbakanlık koltuğunda kim oturuyordu? Ya Ermenek'te madenciler nasıl öldürüldü?.....